František Varga Hokej

Ďalšie víťazstvo v predlžení

Košičania nastúpili v retro oranžovo-čiernych dresoch

HC Košice – HC 05 Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0) Góly: 18. P. Bartoš (Húževka), 22. Rudolf Huna (Andrašovský), 63. Rudolf Huna (S. Gron, Andrašovský) – 25. Rumpel (Kútny, Češík), 36. Češík Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc – Snášel, Bednár, 6050 divákov

Košice: J. Hudáček – Huba, J. Tabaček, Deyl, Šeda, M. Gajdoš, M. Grman, Chmelo – Tomík, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Dravecký, Šachl, Vorel – Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora B. Bystrica: Vojtek – P. Frühauf, Vantroba, Kolba, Biro, Paľov, Vizváry, Bambúch, Kubka – Tománek, Bulík, Pardavý – Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian – Rumpel, Češík, Kútny – Ján Sýkora, Ľ. Sabol, Liščák

Košičania, ktorí nastúpili v orandžovo-čiernych dresoch, boli v úvode aktívnejší. Z dobrej pozície zakončoval Vorel, ale netrafil banskobystrickú bránku. Hlinkov pokus skončil v Hudáčekovej lapačke. V presilovke to skúšal Huba, ale trafil len masku hosťujúceho brankára. V 15. min v početnej výhode skončila strela Grona v lapačke Vojteka. Krátko na to na opačnej strane zamestnal Hudáčeka Rumpel. V 18. min v oslabení našiel Húževka zadovkou Bartoša, a ten po prvý raz prekonal Vojteka.

V 22. min vysunul Andrašovský Hunu, a ten svoj sólový nájazd zakončil medzi Vojtekove betóny – 2:0. Pár sekúnd na to tvrdo vypálil Tomík, ale lapačka banskobystrického gólmana vyletela pohotovo. V 25. min sa dočkali aj „barani“. Po buly sa dostal puk k Rumpelovi, a ten nedal Hudáčekovi šancu. Vojtek si potom poradil s pokusom Húževku a Hudáček vychytal Kútneho. V 36. min unikol Grmanovi Češík a vyrovnal na 2:2. V závere druhej tretiny vyslal na banskobystrickú bránku jedovatú strelu Tomík, ale Vojteka zastihol pripraveného.

V tretej tretine sa hostia zamerali na obranu, šance na rozhodnutie mali Košičania. Huna zblízka bránku minul. Šachl sa v 48. min predral až pred Vojteka, no neprekonal ho. V 53. min sa v dobrej pozícii ocitol Grman ale nepresadil sa ani na dvakrát. Tvrdú strelu Bartoša v páde v 56. min Vojtek vyrazil. V záverečných sekundách normálneho hracieho času ešte mohli rozhodnúť Gron a Tabaček, ale Vojtek svoj tím podržal. V tretej minúte predĺženia zabezpečil víťazstvo Košiciam Huna, ktorý vymietol pavučinu v hornom kúte banskobystrickej bránky.

Pavol Zúbek (asistent trénera Košíc): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dobrý pohyb. Za stavu 2:0 sme mali dať tretí gól, no po taktickej chybe v obrannom pásme sme inkasovali a po ďalšej individuálnej chybe to bolo 2:2. Súper potom zacítil šancu. Mňa veľmi teší, že sme aj naďalej hrali ofenzívne. To, čo nám nevyšlo v závere hracieho času, keď sme mali dve-tri tutovky, sa podarilo v predĺžení.“ Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Po niekoľkých dobrých domácich výkonoch sme prišli do Košíc s obrannou taktikou. V prvej tretine nám však nefungovala. Trochu nás naštartoval kontaktný gól, začali sme lepšie korčuľovať. Po vyrovnaní sme sa zamerali na bránenie. V predĺžení sme urobili v defenzíve niekoľko chýb, čo súper využil na strelenie rozhodujúceho gólu. Za výborný výkon môžem vyzdvihnúť len brankára Vojteka.“