Aktualizované Alexandra Kolínská Hokej

Famózny zvrat zápasu! Oceliari to poriadne naložili Popradčanom

Do úvodu dejstva košickí hokejisti nevstúpili so šťastím. Keď už vyzeral zvrat zápasu nemožní, Oceliari to poriadne rozbehli a otočili skóre.

Ilustračný obrázok k článku Famózny zvrat zápasu! Oceliari to poriadne naložili Popradčanom

Podtatrancom prvá tretina vyšla ako z rozprávky. Odhodlanie Jančuškových zverencov spočiatku končilo na košickom brankárovi Melicherčíkovi, popradský uragán však ani ten nezastavil. Trojgólový prídel v prvej časti odštartoval presilovkovým gólom Fabian, o 3 min Sýkora spoza brány nabil Kuralimu a v 15. min na z pohľadu Košíc hrozivých 3:0 po fantastickom Paločkovom pase zvyšoval Takáč.

V bráne Košíc po treťom góle už figuroval Hylák a oceliari zapli na vyššie obrátky. V úvode prostrednej časti mohol korigovať Bartánus, Kostúrovu nepriestrelnosť prekonal napokon znenazdajky Sojčík, dokonca vo vlastnom oslabení. Hostia sa však vzápätí opäť bránili a Macík svojim premiérovým gólom v popradskom drese upokojil domácich – 4:1. Košice sa však nevzdali a pripravili divákom nevídaný obrat. Najskôr Kostúra pomedzi betóny prestrelil opäť Sojčík, v 36. min Jánošík v presilovke strelil už kontaktný gól a vzápätí po peknom pase Hrnku vyrovnal na 4:4 Jakub Suja.

V tretej tretine sa začínalo odznovu a oba tímy museli novej skutočnosti prispôsobiť aj svoj herný plán. Všetko sa zmenilo v 45. min, keď sa po Paločkovej chybe k puku dostal Bicek a po prvý raz v zápase dostal Košičanov do vedenia – 4:5. Hostia vzápätí zamkli svoje obranné pásmo a Poprad v ďalšom priebehu takmer k ničomu nepustili. Košický obrat dokonal šiestym gólom Jenčík.

Hlasy trénerov

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Vynikajúca prvá tretina, zvládli sme ju herne aj takticky. Je nepochopiteľné, ako môžeme potom proti takémuto súperovi inkasovať vo vlastnej presilovej hre. Následne sme dostali veľmi lacné góly a to by zlomilo aj lepšie mužstvá. Takto dobre rozbehnutý zápas nemôžeme prehrať, navyše na úspech proti Košiciam musia všetci podať nadštandardný výkon.“
Anton Tomko, tréner Košíc: „Po prvej tretine, v ktorej veru nemám čo hodnotiť, sme si v kabíne povedali zopár chlapských slov. Zlepšili sme pohyb, agresivitu, či streľbu na bránu. Do poslednej tretiny sme si verili, že to zvládneme a dostaneme sa ešte aj do vedenia. Sme radi, že sme v derby zvíťazili, hneď sa nám bude v prestávke lepšie trénovať.“

HK Poprad – HC Košice 4:6 (3:0, 1:4, 0:2)

Góly: 11. Fabian (Kroták, Kasík), 14. Kurali (Sýkora, Paukovček), 15. Takáč (Paločko), 30. Macík (Malina, Boltun) – 27. Sojčík (Češík), 30. Sojčík (Philipp), 36. Jánošík (Bartoš, Bartánus), 38. Suja (Hrnka), 45. Bicek (Bartánus), 56. Jenčík (Bartoš)
Rozhodovali: J. Konc, Lokšík – Gajan, Smrek
Vylúčení: 1:3
Presilovky: 2:1
Oslabenia: 0:1
Striedanie: 15. Hylák za Melicherčíka (Košice)
2043 divákov

Zostavy hráčov

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Kurali, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Malina, Makovský, Dinda – Matis, Paukovček, T. Sýkora – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – Macík, Boltun, M. Nagy – Gápa ml., Mlynčár, Štrauch
HC Košice: Melicherčík – Cebák, Macejko, Jánošík, Philipp, Drgoň, Šeda – Lapšanský, Hrnka, I. Rachůnek – Hinďoš, Bartoš, Jenčík – Bicek, Češík, Bartánus – Suja, Matúš Chovan, Sojčík – Stupka