Alexandra Kolínská Hokej

Gólová kanonáda košických hokejistov: Skalickému tímu nedali Oceliari vydýchnuť

Tak tomu sa povie gólová nádielka. Precízne zvládnutý zápas našich hokejistov proti tímu HK 36 Skalica potešil nejedného fanúšika. Domácim Skaličanom aj napriek snahe nedovolili dať ani jeden gól.

Ilustračný obrázok k článku Gólová kanonáda košických hokejistov: Skalickému tímu nedali Oceliari vydýchnuť

Od úvodného buly držali iniciatívu v hre hostia. Už v 1. minúte nastrelili žŕdku a vzápätí Sojčík využil zaváhanie domácej obrany a s prehľadom prekonal Lipovského. Obraz hry sa nemenil ani v ďalšom priebehu. Skaličania sa napokon mohli dočkať vyrovnania v závere úvodnej tretiny, keď puk poskakoval v bránkovisku hostí, defenzíva „oceliarov“ ho ale dokázala upratať do bezpečia.

V úvode druhej tretiny hostia pritlačili a zo svojej aktivity vyťažili druhý gól. Češík sa oprel do puku, ktorý si nešťastne zrazila do vlastnej siete skalická defenzíva. V ďalšom priebehu hry boli Košičania silnejší na puku, no Lipovský v bránke Záhorákov úspešne odolával náporu majstra. Na druhej strane sa do šance dostal Méry a po ňom aj Stloukal, Hylák si však držal čisté konto. V závere druhej časti hry hostia vystupňovali svoj tlak a pridali tretí gól z hokejky Kolenu.

Začiatok tretieho dejstva patril domácim. Zvýšili úsilie, bojovnosť aj rýchlosť a vytvorili si šance. Gól na hokejke mal Méry, no svoju možnosť pred Hylákom nevyužil. Košičania si v ďalších minútach pohodlný náskok udržiavali a v závere ho dokonca po peknej kombinácii ešte zvýšili, keď v 58. minúte prekonal Lipovského strelou pod hornú žŕdku Spilar – 0:4.

Hlasy trénerov

Štefan Mega, tréner HK 36 Skalica: „Pre naše mužstvo to bola veľká škola. Chlapci videli, ako vyzerá konsolidované mužstvo, ktoré vedelo, čo chce hrať. Od začiatku boli Košice lepšie, dali gól a potom si robili, čo potrebovali. Dostali sme sa síce do šancí aj my, ale náš tím nemá také skúsenosti ani lídrov ako Košice.“ Anton Tomko, tréner HC Košice: „Vo štvrtok sme boli ešte v Oulu, dnes sme už v Skalici. Prišli sme sem vyhrať, pretože tabuľka je vyrovnaná. Myslím si, že od začiatku sme mali zápas pod kontrolou. Prestrieľali sme súpera, podali sme zodpovedný výkon. S tromi bodmi sme spokojní.“

HK 36 Hant Skalica – HC Košice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 1. Sojčík (Spilar, Češík), 22. Češík (Jánošík, Markuš), 39. Kolena (Lapšanký, Jánošík), 58. Spilar (Bartoš, Štrbák). Rozhodovali: J. Konc – Orolín, J. Tvrdoň
Vylúčení: 4:4
Presilovky a oslabenia: 0:0
1057 divákov
Zostavy mužstiev:
HK 36 Hant Skalica: Lipovský – Gründling, Nechala, Mikéska, Jankovič, Horváth, Krejčiřík, Popela – Méry, Školiak, Jurík – Stloukal, Dvonč, Vaškovič – Bezúch, Štumpf, Jabrocký – Rejžek, Romančík, Bene
HC Košice: Hylák – Cebák, Jánošík, Štrbák, Černák, Šeda, Drgoň, Macejko – Bartánus, Kolena, Lapšanský – Sojčík, Češík, Spilar – Bartoš, Chovan, Stupka – Jenčík, Markuš, Hinďoš