Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari sa na domácom ľade po niekoľkých neúspechoch nenechali zahanbiť a svoju prehru z Piešťan napravili. V košickej Steel Aréne predviedli gólovú kanonádu hráčom z Piešťan.

Ilustračný obrázok k článku Gólová paráda v Steel Aréne: Košickí hokejisti strieľali góly ako na bežiacom páse!

Košičania sa do súpera pustili už od prvých minút a brankár hostí Šúrek bol v častej permanencii. V 7. minúte však Košičanom pohrozil Pašek, ktorý však v úniku vo vlastnom oslabení neuspel. Krátko po skončení početnej výhody otvorili skóre domáci hráči, keď sa presadil obranca Štrbák. Košičania v aktivite nepoľavovali a aj druhý gól pridali v početnej výhode. V 13. minúte sa po Bartošovej prihrávke zblízka nemýlil Jenčík. Keď sa o dve minúty na to zblízka presadil aj Bicek, prenechal neistý brankár Šúrek miesto Patrikovi Rybárovi.

Domáci hrali za pohodlného náskoku uvoľnene a v 24. minúte pridali štvrtý gól. Strelu Jánošíka usmernil za Rybárov chrbát Bartoš, pre ktorého to bol 300. gól v slovenskej extralige. Brankár domácich Melicherčík podržal svoj tím v 28. minúte, keď zmaril sľubné príležitosti Brňáka aj Pašeka. V nasledujúcich minútach tempo hry mierne upadlo. Divákov potešil v 34. minúte Bartánus, ktorý v brejku prekonal Rybára. Piešťanci skorigovali stav v 36. minúte, keď Klempa využil voľný priestor pred bránkou a pohodlne prekonal Melicherčíka.

Hráči Piešťan nemali svoj deň a šiestykrát kapitulovali v 43. minúte, keď sa zblízka presadil Suja. Košičania svoj náskok zvýšili aj v 27. minúte, keď Jenčíkovu akciu dokončil Bicek – 7:1. Hostia sa dopúšťali mnohých chýb v obrane a Rybár veľakrát zabránil ešte vyššej prehre. V 55. minúte ho osamotený neprekonal Bartoš a krátko na to Rybár zmaril sľubnú príležitosť Hiňďoša. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a Košičania si tak pripísali najvyššie víťazstvo v sezóne.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner HC Košice: „V prvej tretine sa nám podarilo streliť tri góly a potom na naše hokejky prišiel pokoj. Dnešný duel sa divákom musel páčiť. Predviedli sme pekné kombinačné akcie. Hrali sme úplne iný hokej ako v nedávnom zápase proti ‚dvadsiatke‘.“
Roman Sýkora, tréner ŠHK 37 Piešťany: „Vedeli sme, že domáci budú chcieť po zápase s ‚dvadsiatkou‘ získať všetky body. My sme sa na to zodpovedne pripravili, ale domáci zápas rozhodli už v prvej tretine. V druhej sme síce mali nejaké šance, ale stav sme neskorigovali. V tretej časti to bola už len exhibícia domácich. V zápase ma svojím prístupom sklamalo viacero hráčov. Takto nebudeme napredovať.“

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Štrbák (Bartoš), 13. Jenčík (Bartoš, Bartánus), 15. Bicek (Češík, Bartánus), 24. Bartoš (Jánošík), 34. Bartánus (Chovan, Drgoň), 43. Suja (Chovan, Sojčík), 47. Bicek (Jenčík, Bartoš) – 36. Klempa (Mišura, Toman)
Rozhodovali: T. Orolin, Korba – Rovenský, M. Korba
Vylúčení: 4:7 na 2 min
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 0:0
3320 divákov

Zostavy hráčov

HC Košice: Melicherčík – Černák, Štrbák, Cebák, Philipp, Drgoň, Jánošík, Macejko – Lapšanský, Hrnka, Rachůnek – Hiňdoš, Bartoš, Jenčík – Bartánus, Češík, Bicek – Stupka, Chovan, Sojčík
ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Kotaška, Škadra, Brňák, Bučka, Hluch, Rais, Srnec – Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, Toman – Haring, Peško, Románek – Vaculín, Konečný