František Varga Hokej

HC Košice - HK 36 Skalica

HC Košice - HK 36 Skalica 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) Góly: 32. Rudolf Huna (S. Gron), 50. Rudolf Huna (Húževka, J. Tabaček) - 17. Zálešák (Pálffy, R. Hartmann), 27. Pálffy (R. Hartmann, R. Školiak), 34. Zálešák (R. Hartmann, Pálffy). Vylúčení: 6:10 na 2 min

Košice: Lašák – Grman, J. Tabaček, Kledrowetz, M. Gajdoš, P. Mikuš, Deyl – Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora – Höglund, Húževka, Šimurda – R. Jenčík, Mertel, M. Baláž Skalica: Falter – Gründling, Hranáč, Gula, M. Výborný, Škadra, R. Jendek, Beňa, Schnabel – Pálffy, Zálešák, R. Hartmann – Kutálek, R. Školiak, Šátek – T. Višňovský, Jarolín, Kocák – Lušňák, Kostourek, D. Pašek

Košičania v bránke s novou posilou Jánom Lašákom mohli inkasovať už v 1. min, ale Hartmann slovenského reprezentačného gólmana neprekonal. Höglundova strela zase skončila v lapačke skalického gólmana Faltera. Košičan S. Gron potom zblízka mieril nad a Jendek našiel len pripraveného Lašáka. V polovici prvej tretiny Šimurda ani Faith nedostali puk za Falterov chrbát. V 17. min v presilovke ukázal Pálffy skvelý prehľad, Zálešák už zakončoval do prázdnej bránky – 0:1. V závere prvej tretiny ešte mohol vyrovnať Höglund. Košický gólman v 27. min zlikvidoval nájazd Zálešáka. V tej istej minúte však Pálffy využil zmätky v košickej obrane a šikovne doťukol puk ležiaci pred Lašákom – 0:2. Výborný Falter si potom poradil s pokusmi Sýkoru aj Mikuša a až tvrdá rada Hunu skončila v skalickej sieti – 1:2. Záhoráci udreli po tretí raz pri početnej výhode, Lašáka prestrelil Zálešák – 1:3. V závere druhej tretiny sa o kontaktný gól pokúšal Gron, ale jeho bekhend mieril vedľa bránky. Skaličania sa v tretej tretine zamerali na defenzívu. V 43. min sa v presilovke pokúšal prekonať Faltra Huna, neuspel. V 50. min sa však dočkal druhého gólu v zápase. Húževka potiahol akciu, prenechal puk Hunovi a ten už nemal problém skórovať. Domáci sa potom márne pokúšali o vyrovnanie, Kledrowetzovu ranu Falter v 54. min vyrazil. Štyridsaťtri sekúnd pred koncom dostal dvojminútový trest Gründling a Košičania odvolali brankára Lašáka. Ani z tejto situácie však nič nevyťažili. Húževkov pokus skvelý Falter zneškodnil.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Za týždeň som bol v Košiciach pri štyroch stretnutiach a všetky boli podobné herne aj výsledkom. Bojujeme s kŕčovitosťou, ťažkopádnosťou, malým dôrazom v útočných aj obranných činnostiach.“ Ján Faith (tréner Skalice): „Sme radi, že sme vyhrali, lebo v Košiciach sa triumfuje ťažko aj keď im to momentálne nejde tak, ako sú zvyknutí. Zvíťazili sme však zaslúžene. V celom zápase sme boli lepším tímom, stále sme viedli. Uspeli sme to aj napriek tomu, že sme v poslednej tretine hrali často v oslabení.“