Alexandra Kolínská Hokej

Hokejisti zaklincovali Ligu Majstrov: Po zápase s Kolínom skončili tretí!

Odohralo sa posledné kolo Ligy Majstrov pre Oceliarov. Svoje sľuby naplnili a v domácom zápase proti nemeckému Kolínu presvedčivo viedli a v tabuľke si vybojovali tretiu priečku. Hviezdou zápasu bol jednoznačne Spilar.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti zaklincovali Ligu Majstrov: Po zápase s Kolínom skončili tretí!

Po obojstranne opatrnom úvode sa ako prví ujali vedenia domáci. Spilar našiel krížnou prihrávkou cez stredné pásmo Jenčíka, ktorého tvrdá strela skončila v bránke Stefaniszina – 1:0. Náskok Košičanov však trval len necelé dve minúty, o čo sa nenápadnou, no presnou strelou postaral Minard. V 14. minúte mali domáci možnosť presilovej hry a hoci si počas nej vypracovali viacero šancí, brankára nemeckého tímu neprekonal. To sa podarilo až Spilarovi v 17. minúte, ktorý namieril presne – 2:1. Náskok domácich mohol byť o minútu ešte výraznejší, no Chovan trafil len žŕdku Stefaniszinovej bránky.

Nemecký tím dokázal aj druhýkrát vyrovnať skóre. V 23. minúte počas hry štyroch proti štyrom uplatnil dôraz v okolí bránkoviska Rankin a upravil na 2:2. V druhej tretine bolo k videniu viacero presilových hier na oboch stranách. V 31. minúte práve počas početnej výhody tečoval Bartánus strelu Philippa a vrátil domácim tesný náskok. Hostia mohli opäť vyrovnať v 33. minúte, no Johnson v presilovke netrafil odkrytú Melicherčíkovu bránku. V 36. minúte ušli Košičania súperovi na rozdiel dvoch gólov. Hrnka si v oslabení vylepšil streleckú pozíciu a spomedzi kruhov prestrelil Stefaniszina – 4:2. Herne aj strelecky vydarený úsek Košičanov mohol zvýrazniť Bartánus, no samostatný únik nezakončil ideálne.

V úvode tretej tretiny si mužstvá dávali pozor najmä na defenzívu a výrazných streleckých príležitostí ubudlo. Hostia sa snažili o skorigovanie najmä v presilových hrách a kontaktného gólu sa dočkali v 55. minúte. V presilovej hre trafil obranca Tjärnqvist ideálne a Melicherčík bol bezmocný – 4:3. O dve minúty na to mali početnú výhodu aj Košičania, Spilar však v ideálnej pozícii zbytočne prihrával Jánošíkovi. Hostia v záverečných sekundách skúsili hru so šiestimi hráčmi, no na výsledku to nič nezmenilo.

HC Košice – Kölner Haie 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Góly: 5. Jenčík (Spilar), 17. Spilar (Bartoš), 31. Bartánus (Philipp, Černák), 36. Hrnka (Chovan) – 7. Minard (Zerressen, Johnson), 23. Rankin (Lüdemann), 55. Tjärnqvist (Tripp)
Rozhodovali: Oskirko (Rus), Baluška – Šefčík, Výleta (všetci SR)
Vylúčení: 6:7 na 2 min.
Presilovky: 1:2
Oslabenia: 1:0

Zostavy

HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Šeda – Lapšanský, Hrnka, Bartánus – Spilar, Bartoš, Jenčík – Chovan, Sojčík, Češík – Hiňďoš, Kolena, Stupka
Kölner Haie: Stefaniszin – Ankert, Lüdemann, B. Krupp, Riefers, Zerressen, Tjärnqvist – Rankin, Minard, Johnson – Müller, Falk, Gogulla – Weiss, Tripp, Stephens – Schmölz, Pfohl