Alexandra Kolínská Futbal

Žltomodrým nevyšiel ani zápas štvrtého kola Fortuna ligy. V sobotu si prišli pre prehru do Dunajskej Stredy.

Ilustračný obrázok k článku Košičania do novej sezóny vkročili nesprávnou nohou: Takto im natreli v Dunajskej Strede!

V 5. minúte otvorili skóre domáci hráči. Szabó centroval z ľavej strany, Jurčo loptu tečoval a následne Ujlaky poslal loptu do siete. Druhý gól mohol pridať domáci Sabler už o štyri minúty neskôr, no po prihrávke od Horvátha z ľavej strany nastrelil len brankára Ružinského. V 15. minúte sa natlačili Košičania do pokutového územia, strelu Pačindu však Penksa s prehľadom chytil. Po polhodine hry zahrozili hostia opäť, ani ďalší pokus Pačindu si však nenašiel cestu do Penksovej brány. Po viacerých snahách sa Košičanom podarilo vyrovnať v 41. minúte, keď sa presadil aktívny Pačinda.

Domácim však následne vyšiel vstup do druhého dejstva, lopta sa dostala v pokutovom území na kopačku Sablera, ktorého prízemná strela poslala DAC do vedenia. Rovnakou kartou mohol odpovedať v 65. minúte Haskič, jeho strela však letela len tesne nad brvno Penksovej brány. V ďalšom priebehu videli diváci niekoľko zaujímavých príležitostí na oboch stranách. Na tej domácej zaváhal Jurčo, v drese hostí bol Diaby prikrátky na center Pačindu. Definitívnu podobu dal výsledku v 86. minúte Jurčo, keď doklepol odrazenú loptu za chrbát Ružinského – 3:1.

DAC Dunajská Streda – MFK Košice 3:1 (1:1)

• Góly: 6. Ujlaky, 48. Sabler, 86. Jurčo – 41. Pačinda
  • Rozhodoval: Samotný, ŽK: Struhár – Viazanko, Korijkov, Skvašík