František Varga Hokej

Košice doma zaváhali

Košický brankár Lašák musel premiérovo zasahovať v 2. minúte, keď ho spomedzi kruhov vyskúšal Paľov.

HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 4:6 (0:3, 3:2, 1:1) Góly: 25. Slimák (Kmiť, Juraj Faith), 30. Dravecký (S. Gron, Kmiť), 38. P. Bartoš (Húževka, Rudolf Huna), 47. P. Bartoš (Húževka, Kledrowetz) – 4. Tománek (Pardavý, Bulík), 14. Pardavý, 17. Vantroba (Dian, Ľ. Sabol), 21. Bulík (Pardavý), 32. Pardavý (Biro), 60. Pardavý (Češík, V. Országh) Vylúčení: 7:11 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc – Gajan, T. Orolin, 6100 divákov

Košice: Lašák – Grman, M. Gajdoš, Kledrowetz, Slimák, P. Mikuš, Deyl – Kmiť, Juraj Faith, S. Gron – Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Šachl, Vorel – Šimurda, R. Jenčík, Juraj Sýkora Banská Bystrica: M. Vojtek – Kolba, Bambúch, Vizváry, Vantroba, Mocek, Biro – Tománek, Bulík, Pardavý – Dian, Ľ. Sabol, Jánoš – V. Országh, Paľov, Kútny – Z. Nedvěd, Češík, Drotár

Košický brankár Lašák musel premiérovo zasahovať v 2. minúte, keď ho spomedzi kruhov vyskúšal Paľov. Banskobystrický Vojtek bol v akcii dvakrát o minútu neskôr po strelách Šachla a Vorela. Hostí dostal do vedenia v 4. min Tománek po ideálnej prihrávke spoza bránky od Pardavého. Zoči-voči Vojtekovi sa v 9. min ocitol Vorel, ale gólman Bystrice jeho strelu švihom vyrazil. Pri presilovke chybil na útočnej modrej Kledrowetz, Pardavý si pri nájazde položil na ľad Lašáka a puk zasunul do prázdnej bránky – 0:2. Pri vylúčení Kledrowtza pridala Banská Bystrica tretí gól – spomedzi kruhov zakončoval Vantroba. V prvej minúte druhej tretiny to bolo už 4:0 pre hostí po tom, ako v oslabení unikol Bulík a Lašákovi nedal šancu. V 24. min sa Sýkora ocitol osamotený pred Vojtekom, ale neuspel. Podarilo sa to až Slimákovi o minútu neskôr – strelou od modrej prekvapil gólmana „baranov“ – 1:4. Mikuš mieril v 28. min do Vojtekovej masky. V polovici stretnutia hrali domáci presilovku a Dravecký našiel ľavý kút súperovej svätyne a znížil na 2:4. V 31. min sa Pardavý strelou bez prípravy v početnej výhode snažil prekonať Lašáka, ale ten reflexívne zasiahol. Ten istý hráč sa po druhý raz v stretnutí dostal do nájazdu v 32. min a chladnokrvne zakončil ideálnu presilovkovú akciu – 2:5. Aj domáci následne skórovali pri početnej výhode – v 38. min sa odrazený puk dostal k Bartošovi a ten sa už nemýlil. Pri hre štyroch proti štyrom našiel v 47. min Húževka Bartoša a ten do prázdnej bránky dosiahol kontaktný gól Košíc na 4:5. Šance však následne mali hostia, Biro na dvakrát Lašáka neprestrelil. Po tvrdej rane Bulíka vyletela lapačka domáceho gólmana, ktorý vychytal v 54. min Pardavého. Tento hráč mohol svoj tím upokojiť v 56. min, no bránku netrafil a Lašáka neprekonal ani Kútny. Osemdesiatdeväť sekúnd pred koncom domáci odvolali brankára Lašáka, no v power play nakoniec inkasovali gól do prázdnej bránky, postaral sa oň muž zápasu Pardavý.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Chceli sme nadviazať na dobrý výkon z Trenčína, kde sme hrali v defenzíve zodpovedne. V obrane sme však spravili veľa taktických a individuálnych chýb. Nevyhrali sme, lebo sme inkasovali v dvoch presilovkách.“ Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Do zápasu sme nešli ako favorit, chceli sme nadviazať na zápas so Skalicou. V prvej tretine sa nám podarilo gólovo odskočiť. Druhá bola divoká, padlo v nej veľa gólov, ale bolo aj dosť šancí. Do tretej tretiny sme vstupovali s tým, že to udržíme. Som rád, že mužstvu okolo Jána Pardavého sa podarilo zaknihovať historicky prvé víťazstvo Banskej Bystrice v Košiciach.“