Košice odchádzajú z Trenčína s víťazstvom: Upevnenie pozície na čele tabuľky

Oceliari sa predstavili v Trenčíne, kde hneď po prvej tretine vyhrávali dvojgólovým rozdielom. Zlý úvod však dokázala domáca Dukla zmazať nedisciplinovanosťou hostí. Posledný štvrtý gól v podaní Košíc rozhodol o osude stretnutia v prospech oceliarov . Tí si víťazstvom upevnili vedúce postavenie.

Ilustračný obrázok k článku Košice odchádzajú z Trenčína s víťazstvom: Upevnenie pozície na čele tabuľky

Úvodná desaťminútovka veľa vzruchu nepriniesla. V 4. minúte uvoľnil Komínek Kútneho, ale jeho strela z dobrej pozície skončila na tele brankára Hyláka. Košičania sa osmelili po desiatich minútach a ich prvý gól strelil Nagy, keď využil Bartošove majstrovstvo a zakončil do odkrytej brány. O tri minúty mal gól na hokejke Pašek, ale prihrávku spoza brány nedokázal zužitkovať. To sa podarilo o tri minúty Spilarovi, keď sa síce dostal z dobrého streleckého uhla, ale odrazený puk skončil v sieti.

Trenčín sa v druhej tretine vrátil do zápasu. Po dvoch minútach hry sa v presilovke presadil Bagin, keď jeho tečovaný a prudký puk skončil v pravom hornom rohu. Košičania pridali na dôraze a v polovici zápasu pridali tretí gól. Extrenčan Sojčík sa predviedol individuálne a pomedzi betóny Lašáka upravil na 1:3. O dve minúty však Šišovský strelil kontaktný gól, keď prestrelil Hyláka. Následne padol aj ďalší gól, no ten napokon hlavný rozhodca Bartošovi neuznal pre predchádzajúci faul. Posledné minúty prostrednej časti hry ponúkli Trenčínu šancu na vyrovnanie, ale niekoľko minút presilových hier do úspešného konca doviesť nedokázal.

Využiť presilovku sa Trenčínu podarilo na začiatku tretej tretiny, keď Novajovského strelu od modrej čiary tečoval do siete Troliga a vyrovnal. Radosť domácich z vyrovnania trvala iba tri minúty. Češík do siete dorazil Marcinkovu strelu a „oceliari“ opäť viedli. V ostatných minútach sa Košičania zamerali najmä na zachovanie vedenia, čo sa im aj podarilo a z Trenčína si odviezli všetky body.

Hlasy trénerov:

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: „Do zápasu sme vstúpili už tradične a prehrávali sme o dva góly. Mali sme príliš veľký rešpekt. Od druhej tretiny sa zlepšil náš pohyb, hra sa vyrovnala a myslím si, že súper bol o gól lepší a aj kvalitnejší. Chlapcom chcem poďakovať za bojovnosť. Robili, čo bolo v ich silách.“

Anton Tomko, tréner Košíc: „Mali sme do zápasu dobrý vstup, dobre sme korčuľovali a mali sme aj dobrý pohyb. V druhej tretine sme nedisciplinova­nosťou spravili faul. Súper to využil a dal kontaktný gól. V prostrednej časti hry sa udiali veci, ktorým nerozumiem a ovplyvnili priebeh zápasu. Štvrtý gól v našom podaní bol zaslúžený a zvíťazili sme zaslúžene.“

Dukla Trenčín – HC Košice 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Góly: 22. Bagin, 31. Šišovský, 42. Troliga – 10. Nagy, 16. Spilar, 29. Sojčík, 45. Češík. Vylúčení: 5:4 navyše Macejko (Košice) 5 + DKZ za pichnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín – Gavalier, Tvrdoň, 1411 divákov