Košice predviedli gólovú smršť: Staňa opäť neinkasoval

Staňova neprestrieľnosť v drese oceliarov pokračuje. Tentoraz nová posila Košíc vymazala útočníkov Popradu. O výsledku zápasu nakoniec rozhodla päťminútová gólová smršť Košičanov z druhej časti hry, v ktorej sa podarilo domácim hráčom skórovať štyrikrát.

Ilustračný obrázok k článku Košice predviedli gólovú smršť: Staňa opäť neinkasoval
Zdroj: Webnoviny.sk

Východoslovenské derby začali lepšie domáci. V úvode mali vyložené šance Sojčík a po ňom i Šeda, no Sidor vytiahol výborné zákroky. Popradský gólman sa skvelou lapačkou zaskvel aj po Sojčíkovom úniku v 11. min. Hneď z protiútoku sa vyznamenal Staňa, ktorý ukážkovým rozštepom zlikvidoval tutovku Mlynaroviča. Popradčania hrajúci už bez lotyšských olympionikov Masalskisa, Štalsa a aj bez skúseného obrancu Suchého hrali s domácimi vyrovnanú partiu.

Gólová smršť

Viac sa však zapotil Sidor, ktorému v 22. min pomohla žŕdka po Deylovej strele. V polovici zápasu zlikvidoval aj Jenčíkovu možnosť. Od 34. min prišla gólová smršť z domácej strany. Za necelých päť minút strelili štyri góly a bolo po zápase. Najprv však úvodný gól Biceka musel potvrdiť až videorozhodca: puk sa od neho s veľkou dávkou šťastia odrazil za Sidorov chrbát. Vzápätí Kolba delovkou využil presilovku, onedlho Češík tečoval Kolbovu strelu od modrej čiary a štvrtý gól strelil po peknej spolupráci Jenčík.

Neprekonateľný Staňa

V tretej tretine sa zápas už iba dohrával. Košičania si udržiavali dostatočný náskok a hoci sa Popradčania v útoku snažili prekonať Staňu, ten vyťahoval jeden famóznejší zákrok za druhým a po svojom príchode do Košíc uhájil druhé čisté konto po sebe. Tridsať sekúnd pred koncom divákov zdvihla zo sedadiel bitka medzi domácim Hrnkom a Bellušom.

Hlasy trénerov:

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): „Do zápasu sme vstúpili aktívne, no mali sme problém s prechodom cez stredné pásmo. Strácali sme dosť pukov. V druhej tretine sme zvýšili streľbu, boli sme agresívnejší pred bránkou. Štyrmi gólmi sme rozhodli o našom víťazstve.“

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Škoda dnešného zápasu, lebo sme ho mali veľmi dobre rozohraný. Prehrali sme si ho v druhej tretine v priebehu piatich minút. Zbytočnými individuálnymi chybami a faulami sme Košiciam sami pomohli k víťazstvu. Domáci mali neúrekom presiloviek a vďaka ním rozhodli zápas.“

HC Košice – HK Poprad 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)

Góly: 34. Bicek (Svatoš, Kolba), 36. Kolba (Bicek, Svatoš), 38. Češík (Kolba, Sojčík), 39. R. Jenčík (Spilar, P. Bartoš) Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: T. Hrnka DKZ za bitku – Belluš DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano – Korba, Rovenský, 4879 divákov