Alexandra Kolínská Futbal

Košickí futbalisti proti Trenčínu: Po dlhšom čase, na konte ďalšie víťazstvo!

Sedemnáste kolo Fortuna ligy si žltomodrí rozdali na domácej pôde proti trenčianskym futbalistom. Hráči MFK nepoľavili ani druhý polčas a tak si po dlhšom čase opäť vybojovali víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Košickí futbalisti proti Trenčínu: Po dlhšom čase, na konte ďalšie víťazstvo!

Hostia mohli ísť do vedenia už v 4. minúte, keď Guba dobrou prihrávkou uvoľnil Hajradinoviča, no ten sám pred Tofiloskim neuspel. O dve minúty na to mali veľkú príležitosť aj domáci, no kapitán Košičanov Šinglár zblízka Šemrinca neprekonal. V 10. minúte si Šemrinec najskôr poradil s pokusom Haskiča, no na strelu Sekuliča spoza šestnástky nedosiahol – 1:0. Domácich úvodný gól upokojil a ofenzívne ladených Trenčanov nepúšťali do výhodných pozícií. Druhý gól Košičanov nepridal v 26. minúte Diaby, ktorý v krátkom úniku neprekvapil Šemrinca. Domácich za to nepotrestal Simon v 30. minúte, ktorého šancu zmaril brankár hostí.

Úvod druhého polčasu priniesol obojstranne bojovný futbal, no gólových príležitostí ubudlo. Trenčania sa snažili o vyrovnávajúci gól, no obrana Košičanov fungovala spoľahlivo. Domáci hrozili najmä z protiútokov. V 76. minúte sa vyznamenal brankár Šemrinec, ktorý efektným zákrokom zmaril radosť hlavičkujúcemu Haskičovi. O tri minúty neskôr sa ten istý hráč ocitol sám pred Šemrincom po prihrávke Nováka a hoci dokázal brankára Trenčína prekonať, Trenčanov zachránil na bránkovej čiare Čögley. AS sa nedarilo dostať domácich pod súvislý tlak, naopak Košičania gólovo udreli aj druhýkrát. V 85. minúte po faule na Dimuna premenil pokutový kop Ján Novák, ktorý uzavrel na konečných 2:0.

Hlasy trénerov

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: „Som veľmi spokojný. Musím mužstvo pochváliť za to, že sme s tak silným mužstvom podali takýto výkon. Už od prvej minúty sme sa snažili dostať súpera pod tlak. V prestávke sme mužstvo nabádali, aby nepoľavilo. Mali sme obavy iba z vlastnej koncovky, no teraz musím chlapcov pochváliť, že sme pridali aj druhý gól. Po ňom už bolo rozhodnuté.“
Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: „Mali sme katastrofálny vstup do zápasu. Hrať sme začali asi až v 30. minúte. Počas celého stretnutia sme boli málo agresívni a po tejto stránke nás súper jednoznačne prevýšil. Za tento výkon sa hanbíme, pretože niektorí hráči predviedli podpriemerné výkony. Takto sa nehrá o prvé miesto. Do Košíc sme prišli uhrať čo najlepší výsledok, no to sa nám nepodarilo.“

MFK Košice – AS Trenčín 2:0 (1:0)

Góly: 10. Sekulič, 85. Novák
** ŽK:** Huk, Bukata, Šinglár – 29. Čogley