František Varga Hokej

Košický hokej na kolenách

Hokejisti HC Košice prehrali po predlžení. Sklamaní fanúšikovia si na zápas doniesli transparent , na ktorom stálo: Chceme späť Košický hokej!

HC Košice – Dukla Trenčín 4:5 po predĺžení (1:2, 2:2, 1:0 – 0:1) Góly: 9. Rudolf Huna (Šachl, Vorel), 23. Rudolf Huna (S. Gron), 37. P. Bartoš (Vorel), 48. Juraj Sýkora (S. Gron, M. Grman) – 1. Paroulek (Jánoš, Sekeráš), 18. T. Radulay (Troliga), 25. T. Radulay (Troliga), 30. Tybor (O. Ďuriš, Martin Chovan), 63. Fatyka (Tomík). Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Húževka na 10 min za napadnutie hlavy a krku – Jánoš na 10 min za filmovanie, Gabriš na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš – Bednár, T. Orolin, 5625 divákov

Košice: Lašák (18. J. Hudáček) – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl – Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš – Jenčík, Šachl, Vorel – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – od 46. min M. Gajdoš Trenčín: Hiadlovský – Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, M. Hlavačka, od 29. min Tybor, od 41. min Jarábek – Tomík, Jánoš, Paroulek – Michel Miklík, Kollár, Dubec – M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš – T. Radulay, P. Kopecký, Troliga

Košičania, ktorí nastúpili bez ôsmich zranených hráčov, inkasovali už v 44. sekunde, keď Paroulek z Trenčína vymietol spomedzi kruhov pavučinu v hornom kúte Lašákovej bránky. O vyrovnanie sa v oslabení pokúšal Bartoš po individuálnej akcii, ale stroskotal na Hiadlovskom. V 4. min v presilovke Tomík ani na dvakrát nedostal puk do bránky. V 9. min si Rudolf Huna spoza bránky nakorčuľoval pred hosťujúceho brankára a bolo 1:1. Jenčíkov pokus skončil v 10. min v lapačke Hiadlovského, ktorý si poradil aj s tvrdou strelou Bartoša. V 18. min Radulay prekvapil Lašáka a vyhnal ho z bránky. Striedajúci Hudáček si prvý úspešný zákrok pripísal v 20. min po Gabrišovom pokuse.

V 23. min si Huna opäť nakorčuľoval spoza bránky pred hosťujúceho gólmana, tentoraz ho prekonal bekhendom. Ten istý hráč sa v 25. min pokúšal o hetrik, ale nedal a vzápätí išla Dukla tretí raz do vedenia. Po buly bez prípravy vypálil Radulay. Agilný Huna nastrelil v 27. min žŕdku. V polovici stretnutia viedol Trenčín už o dva góly. Puk ležiaci pred Hudáčkom dostal do bránky nepokrytý Tybor. Po chybnej košickej rozohrávke mohol pridať piaty gól Jánoš, ale proti bol Hudáček. Sľubnú príležitosť mal Bartoš, ale z otočky Hiadlovského neprekvapil. Košický krídelník sa však predsa len dočkal v 37. min, keď v oslabení po spolupráci s Vorelom strelil kontaktný gól domácich. Miklík sa v závere druhej tretiny v presilovke ocitol v nájazde, ale trafil iba hosťujúceho brankára.

Na začiatku 48. min sa domácim podarilo vyrovnať – Juraj Sýkora zužitkoval Gronovu prihrávku. Krátko na to mal veľmi dobrú príležitosť hosťujúci Radulay, ale svoj tretí gól nepridal. V závere zápasu sa v oslabení natlačil do koncovky Tabaček, ale ani z toho gól nebol. V 59. min sa v podobnej pozícii nepresadil Huna. V tretej minúte predĺženia nechali domáci Fatykovi príliš veľa priestoru, a ten to trestal rozhodujúcim presným zásahom.

Pavel Hulva (asistent Košíc): „Snahu a bojovnosť hráčom uprieť nemôžem. Hneď pri prvom striedaní sme dostali prvý gól, ťažko sa nám začínalo. Dotiahli sme sa na 2:2, nadýchavali sa k tretiemu gólu, ale dostali sme ďalšie dva. Podarilo sa nám vyrovnať, hra v predĺžení je už vabank. Súper bol šťastnejší. Sme sklamaní, ale ideme ďalej.“ Jozef Daňo (tréner Trenčína): „Rozohrali sme si dobrý zápas. Od začiatku sme viedli, za stavu 4:2 sme boli dvakrát sami pred súperovou bránkou. Mohli sme dať tretí gól. Nepodarilo sa nám to, a tým sme dali šancu Košiciam, ktoré vyrovnali. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť, dva body získané v nadstavenom čase sú cenné.“

Výsledky stretnutí hokejovej Slovanft extraligy: HK 36 Skalica – HK Noves okná Spišská Nová Ves 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) MsHK Garmin Žilina – HC K-Cero Nitra 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1) MHC Martin – HC´05 Banská Bystrica 2:5 (1:0, 1:2, 0:3) HC Slovan Bratislava – HK ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)