František Varga Hokej

Majster opäť porazený

Nitra v súboji o šiestu priečku porazila Košice.

HC K-Cero Nitra – HC Košice 5:2 (2:2, 0:0, 3:0) Góly: 14. Marek Slovák, 19. S. Saliji (H. Ručkay, T. Chrenko), 44. H. Ručkay (T. Chrenko), 49. Ďurák (Jass), 51. Marek Slovák (E. Čaládi, M. Štefanka) – 1. Húževka (P. Bartoš), 15. Juraj Sýkora (P. Bartoš) Vylúčení: 12:10 na 2 min, navyše: Ďurák (Nitra) 10 min za nešport. správanie sa, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Zvrškovec, Stano, 3325 divákov

Nitra: Lakosil – Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech – S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay – Marek Tvrdoň, M. Kováčik, Šátek – Šinkovič, Marek Slovák, E. Čaládi – Románek, M. Štefanka Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl, Pichnarčík – Šimurda, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Šachl, Vorel – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Gajdoš, Jenčík, Juraj Sýkora

Lepší úvod si hostia nemohli želať. Bartoš našiel krížnou prihrávkou Húževku, na ktorého zabudli domáci obrancovia a Košice viedli už v 13. sekunde 1:0. Svižne hrajúci Košičania zaskočili domácich a v tretej minúte mohli pridať druhý gól, keď Šachl posunul puk pred bránkoviskom Vorelovi, no ten bekhendom Lakosila neprehodil. Domáci vďaka dobre chytajúcemu Lakosilovi ustali tlak východniarov a gólovo odpovedali v 14. minúte. Slovák sa efektne presadil cez Tabačeka a na dvakrát prekonal Lašáka – 1:1. O okamžitú odpoveď sa však postaral Sýkora, keď presne zakončil prečíslenie po prihrávke Bartoša – 1:2. O nerozhodný stav po prvej tretine sa zaslúžil domáci Samir Saliji, keď úspešne dorazil puk po neprehľadnej situácii pred Lašákom – 2:2. Druhú časť vyplnili najmä vylúčenia, keď sa dvere trestných lavíc v tejto tretine otvorili celkovo jedenásťkrát, no ani jedna z presiloviek nebola využitá. Do tretej časti vstúpila ideálne Nitra. O dôležitý tretí gól sa v 44. minúte postaral Ručkay, keď pohotovo dorazil Chrenkovu strelu – 3:2. O päť minút neskôr sa v presilovke presadil tvrdou strelou Ďurák a v polovici tretej časti poslal puk medzi betóny neistého Lašáka Slovák – 5:3. Tri góly v priebehu piatich minút tretej časti rozhodli o víťazstve Nitry v súboji o šiestu priečku.

Peter Oremus (tréner Nitry): „Mužstvo chcem pochváliť za kvalitný výkon, naše víťazstvo je zaslúžené. Dodržiavali sme, čo sme si povedali. Pochváliť chcem aj fanúšikov za kulisu, ktorú nám vytvorili. Bolo veľa faulov, no raz sme faulovali my, inokedy hostia. Raz sa pískalo, inokedy nie. Potrebujeme zbierať body a tieto sú pre nás veľmi cenné.“ Rostislav Čada (tréner Košíc): „Po dobrej prvej tretine sme nezvládli tretiu časť zápasu. Hlavne sme zlyhali v oslabeniach, kde súper strieľal góly a to rozhodlo o výsledku stretnutia.“