Futbal

Ružomberčania hrali v Košiciach s desiatimi hráčmi, aj tak domov priniesli bod

Ružomberskí futbalisti pripravili svojim fanúšikom príjemné prekvapenie, keď remizovali v Košiciach 2:2. Zápas sa pritom pre nich nevyvíjal vôbec dobre, gól dostali už v 2.minúte. Navyše od 20. minúty hrali bez vylúčeného brankára Nikoliča za faul na útočníka domácich.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberčania hrali v Košiciach s desiatimi hráčmi, aj tak domov priniesli bod

MFK Košice – MFK Ružomberok 2:2 (1:0)

Góly: 2. Duda, 73. Haskič – 57. Lačný, 90.+3 Tawamba. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Kavka, Duda, Sekulič, O. Diaby, Haskič – Ďubek, Zreľák, ČK: Hovančík – Nikolič, 1220 divákov

MFK Košice: Tofiloski – Ostojič, Kavka, Hovančík, Sekulič – Bukata, Šinglár (62. Dordevič) – Viazanko, Duda, Pačinda (80. Urban) – O. Diaby (56. Haskič)

MFK Ružomberok: Nikolič – Nosek, Práznovský (61. Nagy), Greššák, Maslo (81. Serečin) – Zošák – Zreľák, Tawamba, Ďubek, Almaský (23. Lešňovský) – Lačný

Na ťažkom teréne, spôsobenom vytrvalým pršaním, začali v košickom Čermeli lepšie domáci. Už v 2. minúte sa totiž Duda po individuálnej akcii presadil strelou k ľavej žrdi Nikoličovej brány – 1:0. Obidve družstvá sa napriek nepriazni počasia pokúšali o kombinačnú hru, ale ďalšia príležitosť prišla až v 17. minúte. Hosťujúci Almaský strelou spoza šestnástky našiel iba náruč pozorného košického brankára. O tri minúty neskôr sa na opačnej strane dostával do samostatného úniku Oumar Diaby, hosťujúci gólman ho pred šestnástkou nedovolene zastavil a hlavný rozhodca vytiahol červenú kartu. Domáci hráči mohli pridať druhý gól v 27. minúte, Sekulič však zvnútra šestnástky neprekonal Lešňovského. Vyrovnávajúci gól mal v 31. minúte na kopačke kapitán Ružomberka Ďubek, z priameho kopu trafil iba spojnicu Tofiloského brány. V závere prvého polčasu sa po centri z ľavej strany pred Lešňovským nepresadil hlavou domáci Oumar Diaby.

Upršané počasie neutíchlo ani v druhom dejstve a šance sa rodili veľmi ťažko. V 55. minúte bol blízko ku gólu Duda, ružomberský gólman predviedol dobrý zákrok. Následná dorážka Pačindu minula priestor brány. Na opačnej strane sa o dve minúty neskôr lopta dostala až k voľnému Lačnému a ten sa z piatich metrov nepomýlil – 1:1. Žlto-modrí napriek početnej výhode pôsobili bezradným dojmom a smerom dopredu sa dostávali iba sporadicky. V 73. minúte ale z pravej strany poslal prízemný center do šestnástky hostí Viazanko a nabiehajúci Haskič ho tečoval za Lešňovského chrbát. O necelú minútu neskôr si Hovančík „vypýtal“ druhú žltú kartu a opustil ihrisko. Hneď v 75. minúte nepochopiteľne trafil z bezprostrednej blízkosti iba žrď domácej brány Zreľák. V nadstavenom čase však zabezpečil hosťom deľbu bodov Tawamba – 2:2.

Jaroslav Galko, tréner Košíc: „Nemohli sme si želať lepší vstup do stretnutia. Hostia ukázali, že majú silný stred poľa. Od 20. minúty sme hrali o jedného muža viac, ale nevyužili sme šance, najmä Diabyho v závere polčasu. V druhom dejstve sme znova zahodili príležitosti a inkasovali vyrovnávajúci gól. Otriasli sme sa a išli do vedenia 2:1. V úplnom závere sme dostali vyrovnávajúci zásah, je to na šľak trafenie.“

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: „Už pred zápasom som povedal, že bod berieme. Na šance to bola remíza, čo sa týka hry, tak sme boli lepší. Bola to pre nás zaslúžená remíza.“

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:2