Na východe je veľká policajná razia! Ide o výstavbu elektrárne Mochovce

Elitní policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahujú v Košiciach, Prešove, ale aj inde po Slovensku. Zaujímajú ich spoločnosti, ktoré sa podieľajú na dostavbe jadrovej elektrárne.

Ilustračný obrázok k článku Na východe je veľká policajná razia! Ide o výstavbu elektrárne Mochovce
Zdroj: TASR

O razii informuje portál Aktuality.sk s tým, že muži zákona sú opäť v spoločnostiach, ktoré sa dodávateľsky podieľajú na dostavbe jadrovej elektrárne v Mochovciach.

Portál pripomína, že v júli 2016 bola NAKA aj priamo v priestoroch Slovenských elektrární v Mochovciach. Podľa vtedajšieho stanoviska šéfa polície Tibora Gašpara malo byť cieľom razií zaisťovanie účtovných dokladov.

„Potrebujeme preveriť dodávateľské vzťahy pri dostavbe Mochoviec. V tejto chvíli nemôžeme povedať viac,“ potvrdil vtedy policajný prezident.

Aktuality.sk pripomínajú, že kauzu elektrárne má na starosti špeciálny tím NAKA. Vyšetrovanie sa odvodilo od pôvodnej práce tímu Gorila.

Špecializovaný tím, ktorý vyšetruje kauzu elektrárne, viedol najprv šesť trestných stíhaní. V dvoch z nich podľa hovorcu policajného prezídia Michala Slivku vyšetrovateľ NAKA už obvinil spolu šesť osôb.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Odporúčame