Michal Lendel Hokej

Nevyužívanie šancí prinieslo drámu: V predlžení šťastie na strane Košíc

Súboj rivalov z východu Slovenska priniesol zaujímavé stretnutie. Po tretinách, v ktorých dominovalo pálenie šancí hlavne na strane Košíc, prišlo na rad predlženie. V ňom uspeli domáci oceliari, čím si upevnili vedúce postavenie v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Nevyužívanie šancí prinieslo drámu: V predlžení šťastie na strane Košíc

Vo východniarskom derby začali aktívne domáci hráči a už v 2. minúte pálil na popradskú bránku Ladislav Nagy. O dve minúty neskôr sa dostal pred Sidorom k dorážke Jenčík, ale stav sa nezmenil. Skóre duelu otvoril v 6. minúte počas presilovej hry Sojčík, ktorý zužitkoval prihrávku Biceka spoza bránky – 1:0. „Oceliari“ mohli pridať druhý presný zásah v 11. minúte počas druhej početnej výhody, no Slovák a po ňom ani Spilar nedokázali prekonať popradského gólmana. Popradčania mali v ďalšom priebehu k dispozícii rovnako dve presilové hry, nič z nich nedokázali vyťažiť, pretože košickí hráči ich dobrým pohybom nepúšťali do zakončenia.

Prvú vážnejšiu šancu si hostia vypracovali v 25. minúte počas vylúčenia Svatoša, Krotákova strela z prvej však skončila iba v lapačke domáceho brankára. O štyri minúty neskôr si na opačnej strane vymenil puk Sojčík s Marcinkom, ale prvý menovaný nechal vyniknúť gólmana hostí. V 31. minúte sa ocitol pred Hylákom osamotený Paločko, v ideálnej pozícii nenamieril presne. O minútu neskôr mal gól na hokejke domáci Bartoš, minul však priestor bránky. V 35. minúte vypálil tvrdo Marcinko, Sidor neudržal puk a z bránkovej čiary ho „upratal“ do bezpečia jeden z popradských obrancov. Na opačnej strane nebezpečne vypáli Mlynarovič, Hylák podržal svoj tím. V závere druhej dvadsaťminútovky boli blízko ku gólu hostia spod Tatier, počas početnej výhody puk z bránkovej čiary poslal do bezpečia obranca Chovan.

V úvode tretieho dejstva preveril pozornosť popradského brankára Svatoš, puk z jeho hokejky smeroval iba do ľavého betónu. V 48. minúte nechal vyniknúť Sidora v presilovej hre i Jenčík. O minútu neskôr to pred popradskou bránkou skúšali i Ladislav Nagy so Svatošom, recept na prekonanie gólmana hostí však nenašli. V 51. minúte si Sidor vychutnal i nebezpečné zakončenie Marcinka a najmä vďaka jeho výkonu Popradčania prehrávali najtesnejším rozdielom. Popradčania sa dočkali vyrovnania v 59. minúte, keď po ojedinelej akcii prekonal košického brankára Kroták – 1:1. V predĺžení rozhodol o víťazstve Košíc Kolba, ktorý zužitkoval početnú výhodu 4 proti 3.

Hlasy trénerov:

Pavol Zůbek, asistent trénera Košíc: „Mužstvo malo veľmi dobrý vstup do zápasu. Myslím si, že sme stretnutie mohli rozhodnúť už v prvej tretine. Vytvorili sme si dostatočné množstvo šancí, využili sme iba jednu v presilovej hre. Hra sa rozkúskovala a s výsledkom 1:0 sa vchádzalo do poslednej tretiny. Tú sme nehrali na výsledok a išli sme do nej aktívne, pričom sme chceli rozhodnúť. Šance zostali nevyužité a za to sme pykali v závere zápasu, keď nahodený puk nášmu brankárovi vypadol. V predĺžení sme ustáli oslabenie o jedného hráča a v závere sa ukázala naša kvalita a pripísali sme si dva body.“

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Vážim si bod z Košíc, pretože sa tu ťažko hrá a vyhráva. V prvej tretine sme boli málo v pohybe, boli sme zakríknutí a inkasoval gól v oslabení. Potom sa hra zlepšila kombinačne i takticky. Mali sme šance vyrovnať a myslím si, že remíza je zaslúžená. Rozhodla hra 4 proti 3, ktorú sme nevyužili a naopak náš súper áno.“

HC Košice – HK Poprad 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 6. Sojčík, 64. Kolba – 59. Kroták. Rozhodovali: Lokšík – R. Bednár, Tornay, vylúčení: 6:7, navyše: L. Nagy (HC Košice) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4266 divákov