Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari doma porazili Skalicu: V tabuľke si upevnili svoje prvenstvo

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 15. kole Tipsport extraligy v domácom zápase nad HK 36 Skalica a upevnili si prvé miesto v tabuľke. O góly domácich sa postarali Lapšanský a Jenčík.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari doma porazili Skalicu: V tabuľke si upevnili svoje prvenstvo

Úvodnému buly predchádzala minúta ticha za nedávno zosnulého trénera Juraja Ferenca (74), ktorý dlhé roky pôsobil v Košiciach. Lepšie mohli začať Skaličania, no Štumpf v 2. minúte zblízka Melicherčíka neprekonal. Domáci sa postupne dostali do tempa a pred Romančíkom sa hralo čoraz častejšie. V 17. minúte ešte Jenčík v dobrej pozícii netrafil bránku, no o minútu neskôr sa spomedzi kruhov presadil Lapšanský – 1:0.

Druhá tretina priniesla bojovný hokej, v ktorom si mužstvá dávali pozor na defenzívu. Hráči oboch tímov sa do vyložených šancí prakticky nedostávali ani počas niekoľkých presilových hier. V 31. minúte unikla dvojica Bartánus – Hrnka, no druhý menovaný v dobrej pozícii Romančíka neprekonal. Najkrajšia akcia zápasu prišla v 39. minúte. Postaral sa o ňu domáci útočník Richard Jenčík, ktorý získal puk v obrannom pásme a po individuálnej akcii prekonal Romančíka – 2:0.

V tretej tretine sa hralo prevažne pred skalickou bránkou. Romančík kryl viacero nebezpečných pokusov Košičanov a pri ich dorážkach mu často pomohli spoluhráči. V 50. minúte bol blízko ku gólu Chovan, no spoza bránky nestihol zasunúť puk za Romančíkov chrbát. Záver zápasu okorenila ešte pästná výmena medzi Jánošíkom a Gründlingom.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner HC Košice: „Nebol to ľahký zápas. Súper prišiel s obrannou taktikou a čakal na naše chyby. Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu a škoda, že sme nevyužili viac šancí. Odohrali sme ďalší zápas bez inkasovaného gólu, čo nás, samozrejme, teší.“
Štefan Mega, tréner HK 36 Skalica: „V Košiciach sme chceli hrať čo najdlhšie na nerozhodný stav 0:0. Na konci prvej tretiny sme však inkasovali gól, ktorý zmenil naše zámery a následne sme museli hrať viac ofenzívne. Žiaľ, opäť sme nestrelili gól a ak nedáme v zápase jeden či dva góly, nedokážeme sa nakopnúť. Mužstvo však musím za nasadenie a bojovnosť pochváliť. Máme veľa zranených a aj v dnešnom zápase sa nám zranil ďalší hráč. Domáci zvíťazili zaslúžene, hrali toľko čo potrebovali.“

HC Košice – HK 36 Skalica 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 18. Lapšanský (Bartánus, Hrnka), 39. Jenčík (Štrbák)
Rozhodovali: Štefik – Holienka, Tvrdoň
Vylúčení: 2:5 na 2 min., navyše Jánošík (Koš.), Gründling (Skal.) obaja 10 min. za nešp. správanie a 5+DKZ
Presilovky a oslabenia: 0:0
3146 divákov

Zostavy:

HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Drgoň, Štrbák, Macejko, Philipp, Šeda – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bartánus, Hrnka, Lapšanský – Bicek, Češík, Sojčík – Hiňďoš, Chovan, Stupka
HK 36 Skalica: P. Romančík – Gründling, Jankovič, Horváth, Drtina, Pavešic, Nechala, Mikéska – Šimíček, Stloukal, Vaškovič – Chylo, Jabrocký, Méry – Štumpf, Jurík, Bezúch – Bene, M.Romančík, Rejžek