Alexandra Kolínská Hokej

Košickí hokejisti na domácom ľade privítali Duklu Trenčín. Napriek tomu, že domáci boli v hre aktívnejší, zápas sa niesol v napínavom duchu. Skóre Oceliari otvorili až v tretej tretine.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari majú za sebou napínavú hru: Štrbinku trenčianskeho brankára objavili až v poslednej tretine!

Domáci boli ofenzívne aktívnejší od prvých minút. Už v 3. minúte mal dobrú príležitosť Lapšanský a pár sekúnd po ňom Hrnka pohŕdol odkrytou bránkou. Hostia sa do pásma Košičanov dostávali len sporadicky a Melicherčík v košickej bránke veľa práce nemal. V 16. minúte sa pred Konrádom ocitol Sojčík, no neuspel.

Podobný obraz hry priniesla aj druhá tretina. Hralo sa najmä v pásme trenčianskej Dukly a Konrád bol v neustálej permanencii. Aktívnejším Košičanom k otvoreniu skóre nepomohlo ani päť presilových hier, ktoré mali v úvodných dvoch tretinách. V 37. minúte mohli gólovo udrieť hostia, keď v oslabení ušla dvojica Melichárek – Radivojevič proti obrancovi domácich, no druhý menovaný neprekonal Melicherčíka. V tej chvíli bol pomer striel 29:5 pre Košičanov.

Obrana Dukly si dávala pozor až do 45. minúty, keď sa Košičanom vydarila kombinačná akcia. Po prihrávkach Jenčíka a Spilara sa pred odkrytou bránkou nemýlil Bartoš – 1:0. Trenčania pridali na ofenzívnej aktivite a pred Melicherčíkom bolo rušno najmä v 49. minúty počas presilovky vojakov. Brankár Košíc však zmaril viacero pokusov Trenčanov. O vyrovnanie v početnej výhode sa Dukla snažila aj v 54. minúte, efektný teč v podaní Nemca však v bránke neskončil. V záverečnej minúte sa hostia pokúsili o hru so šiestimi hráčmi, no na výsledku sa už nič nezmenilo.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner Košíc: „Podali sme veľmi dobrý výkon. Mali sme dobrý pohyb a predviedli sme aj pekné akcie. Škoda, že sme nedali viac gólov. Po najkrajšej akcii zápasu sme strelili, ako sa neskôr ukázalo, víťazný gól. Dnešný výkon je dobrou pozvánkou na stredu, keď privítame Kolín v zápase Lige majstrov.“
Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: „Prišli sme do Košíc s cieľom hrať defenzívny hokej a vyrážať do brejkov. To sa nám aj darilo. V tretej tretine sme sa zlepšili aj v ofenzíve. V závere zápasu sme však už nedokázali vyrovnať ani počas powerplay, Košice boli lepším tímom, vyhrali zaslúžene a gratulujem im k víťazstvu.“

HC Košice – HK Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Zostavy:

HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Philipp, Macejko, Drgoň, Šeda – Lapšanský, Hrnka, Bartánus – Spilar, Jenčík, Bartoš – Chovan, Češík, Sojčík – Hiňďoš, Kolena, Stupka
Dukla Trenčín: Konrád – Kozák, Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Zošiak, Habšuda, Husák – Radivojevič, Nemec, Mikula – Gašparovič, Melichárek, Šišovský – J. Pardavý ml., Petrovický, Hudec – Švec, Stantien, Daniška