Aktualizované Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari si pripíšu ďalšie body: TAKTO doma vyriešili Banskú Bystricu!

Piate kolo hokejovej Extraligy majú košickí hokejisti za sebou. Na domácom ľade privítali Banskú Bystricu, s ktorou si poradili a vyhrali o dva góly.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari si pripíšu ďalšie body: TAKTO doma vyriešili Banskú Bystricu!

V košickej Steel aréne začali obidve družstvá pozorne a zo zabezpečenej obrany podnikali rýchle kontry. Prvé šance volajúce po góle si vypracovali „oceliari“ v 8. minúte, z tesnej blízkosti však nepochodili Jenčík a ani Bartoš. Už o minútu neskôr sa ocitol v dobrej príležitosti Sojčík, Wiikman bol však pozorný. Domáci hráči doplatili na vylúčenie Bartánusa, o úvodný gól stretnutia v početnej výhode sa v 11. minúte postaral Kafka – 0:1. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a práve Bartánus zrovnal o dve minúty neskôr na 1:1, keď pekným blafákom prekonal hosťujúceho brankára. V závere prvej dvadsaťminútovky mali Košičania k dispozícii presilovú hru, no nič z nej nevyťažili.

Aktívnejší vstup do druhej tretiny zaznamenali hosťujúci hráči, ich početné strelecké pokusy však zostali nevyužité. Naopak v 24. minúte inkasovali gól z hokejky Lapšanského, ktorý po faule Nicastra premenil nariadené trestné strieľanie – 2:1. O dve minúty neskôr sa prezentoval odvážnym prienikom Jenčík, stav sa však nezmenil. V ďalšom priebehu sa hráči oboch družstiev prezentovali aktívnou hrou, napádali sa vysoko pri rozohrávke a nevyhýbali sa ani fyzickým stretom. Tri minúty pred druhou sirénou sa dostali do úniku dvoch proti jednému Lapšanský s Jenčíkom, ale druhý menovaný neprekonal banskobystrického brankára. Na opačnej strane sa ocitli v ideálnych príležitostiach Preisinger a Kafka, ale bez gólového efektu.

V úvode tretieho dejstva sa ocitol pred bránkou hostí osamotený Kolena, ale bekhendom nedokázal prekonať ležiaceho Wiikmana. Košičania sa dočkali tretieho gólu v presilovej hre, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil obranca Černák – 3:1. Hostí vrátil späť do hry v 54. minúte Handlovský, ktorý v hre štyroch proti štyrom prekonal bekhendom ležiaceho Melicherčíka – 3:2. V 57. minúte potrestal chybu Banskobystričanov v defenzíve Jenčík a bekhendovým zakončením upravil na 4:2.

Hlasy trénerov

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: „Prvá tretina vyzerala z našej strany dobre. V druhej sme však boli viac vylučovaní a na to sme aj doplácali. Za stavu 1:3 sme dokázali znížiť a svitla nám nádej. Po individuálnej chybe sme však dostali štvrtý gól. Košice sú silný tím a v zápase s nimi nemôžeme mať toľko vylúčených.“

Pavol Zůbek, asistent trénera Košíc: „Hralo sa v ťažkých podmienkach. Zápas priniesol veľa bojovnosti a bolo to skôr o vôli. Som rád, že naše mužstvo malo väčšiu vôľu po víťazstve. Bolo to náročné stretnutie, ktoré bolo dlho na vážkach. Sme veľmi radi za tri body.“

HC Košice – HC'05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 13. Bartánus (Cebák), 24. Lapšanský (tr. str.), 46. Černák (Philipp, Bartánus) – 11. Kafka (Nicastro), 54. Handlovský (Kytnár)
Zostavy:
HC Košice: Melicherčík – Cebák, Jánošík, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Šeda – Lapšanský, Kolena, Bartánus – Spilar, Bartoš, Jenčík – Stupka, Češík, Sojčík – Hinďoš, Chovan, Zikmund
HC'05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, P. Lunter, Bambúch, Luža, Biro, M. Rosandič, Jaborník – Hudec, Kytnár, M. Lunter – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Block, Kudrna – Larson, Zigo, Matoušek