František Varga Hokej

Parádne predstavenie

Korčuľujeme za titulom?

HC Košice – MHk 32 Liptovský Mikuláš 8:2 (5:0, 1:1, 2:1) Góly: 3. Šeda (P. Bartoš, Húževka), 5. Andrašovský (Rudolf Huna, Húževka), 7. Jenčík (Slimák, M. Grman), 10. Jenčík (Húževka, J. Tabaček), 10. Vorel (Dravecký, Šeda), 25. M. Baláž (M. Grman), 41. Tomík (Huba, Húževka), 59. S. Gron (Andrašovský, Rudolf Huna) – 25. M. Bartánus (D. Moravec, D. Devečka), 50. M. Bartánus (Heš, D. Moravec) Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: V. Novák a Pohanka (obaja L. Mikuláš) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko – Bednár, T. Orolin, 5416 divákov

Rozbehnutí Košičania spravili s Liptákmi krátky proces už v prvej tretine. V 3. min ešte Fikrt vyrazil Bartošov pokus, ale na Šedov už nestačil – 1:0. Príležitosti mali potom Šachl a Tomík, gól padol z hokejky Andrašovského, ktorý v 5. min prekonal už ležiaceho Fikrta. Na začiatku 7. min sa na brankára hostí rútil Jenčík. Pohodlne ho obišiel a blafákom zvýšil vedenie Košíc. Ideálnu príležitosť skórovať mal v oslabení Bartánus z Mikuláša, ale ani na dvakrát Hudáčeka neprekonal. Hneď v protiútoku sa po kolmici Húževku ocitol pred Fikrtom Jenčík a po štvrtom presnom zásahu ho vyhnal z bránky. Striedajúci Kurali si udržal čisté konto len 15 sekúnd, gólom ho na ľade privítal Vorel – 5:0. Liptáci si potom museli vziať oddychový čas, aby pribrzdili košickú aktivitu. V závere prvej tretiny mal dvakrát gól na hokejke Ďatelinka, ale Hudáček sa prezentoval vynikajúcimi zákrokmi. V 25. min tretiny sa v presilovke ocitol pred Hudáčekom osamotený Bartánus, zakončil pohotovo a presne. Ale o dvadsať sekúnd na to domáci odpovedali. Baláž sa dočkal prvého extraligového gólu. V polovici zápasu ponúkol Húževka tutovku Tomíkovi, ale Kurali jeho úmysel vystihol. Po obliehaní hosťujúcej bránky nebola úspešná ani Húževkova dorážka. V závere tretiny zlikvidoval Hudáček pokus Kurica. Domáci v tretej tretine už len kontrolovalo náskok. V 41. min ho zveľadil strelou spomedzi kruhov Tomík – 7:1. V 49. min mal príležitosť aj Mikula, ale netrafil do odkrytej domácej bránky a až v 50. min Bartánus v presilovke prekonal Hudáčeka. Posledné slovo v zápase mal Gron, ktorý v 59. min v presilovke upravil na konečných 8:2.