František Varga Hokej

Pokropený živou vodou?

Košickí hokejisti pretrhli Banskej Bystrici šnúru trinástich zápasov bez prehry. Naši chlaci to dokázali.

HC'05 Banská Bystrica – HC Košice 4:7 (1:1, 0:2, 3:4) Góly: 14. Vantroba (M. Dian, Kolba), 44. Bambúch (Kútny), 46. P. Frühauf (Tománek, Bulík), 55. Češík (Drotár) – 5. Rudolf Huna (Andrašovský, S. Gron), 28. P. Bartoš (S. Gron, Jenčík), 39. Rudolf Huna (Andrašovský, S. Gron), 42. Andrašovský (Rudolf Huna), 52. Šachl (Rudolf Huna), 53. Jenčík (T. Sýkora), 59. Gron Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Bambúch 10 min za zhodenie rukavíc, Vojtek (obaja B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie – Húževka 10 min za nešportové správanie, M. Gajdoš (obaja Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Baluška – Horínek, Junek, 3418 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek (53. Fedor) – P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, J. Mocek, R. Paľov – Tománek, Bulík, Pardavý – M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny – Rumpel, Češík, Drotár – Bendík, Ľ. Sabol, T. Sýkora Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, M. Gajdoš, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl – Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš – Jenčík, Šachl, Vorel – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský

Košičania sa v Banskej Bystrici predsadzovali rýchlou, útočnou hrou a v prvej tretine hrozili najmä z prečíslení. Prvú šancu na prepisovanie skóre mali domáci, keď Drotár spoza bránky našiel pred Hudáčkom Frühaufa, ktorý sa zblízka nepresadil. Hosťom vyšlo prečíslenie v 5. min, Andrašovský našiel Rudolfa Hunu, ktorý otvoril skóre – 0:1. „Baranom“ sa podarilo vyrovnať v presilovke, keď v 14. min Vantroba spoza ľavého kruhu presnou strelou prekonal Hudáčka – 1:1. Nástup do druhej tretiny mali lepší domáci hokejisti, peknú akciu predviedli v 24. min Dian s Kútnym, Hudáček zasahoval aj so šťastím a o minútu neskôr sa zaskveli Rumpeľ s Češíkom, radosť im znova pokazil košický gólman. Hosťom vyšla presilovka v 26. min, domácim sa nepodarilo vyhodiť puk, dostal sa k nemu Bartoš, ktorý bez prípravy švihom prekonal Vojteka – 1:2. V 31. min naskočil Košičan Gajdoš z trestnej lavice, no svoje sólo nezakončil gólom a hlavný rozhodca Baluška usúdil, že Vantroba ho fauloval. Nariadené trestné strieľanie Rudolf Huna nepremenil. Komerčná prestávka pribrzdila nabudených Banskobystričanov, keď na ľad lietali plyšáky pre deti z onkológie. Potom už prebrali taktovku hry do rúk Košičania, v 38. min Grman trikrát strieľal, ale s brankárom Vojtekom hrala aj žŕdka. Následne sa nepresadil zbílzka ani Huna. Tlak Košíc narastal, a v 39. min to už hosťom vyšlo, keď Andrašovský poslal puk Hunovi, ktorý si nakorčuľoval pred banskobystrickú bránku a efektne zakončil – 1:3. V tretej tretine sa roztrhlo vrece s gólmi, hostia išli do vedenia 4:1, keď po perfektnej prihrávke Hunu sa z medzikružia presadil Andrašovský a prestrelil Vojteka. Domáci však zdvihli hlavu a v 44. min využil nedôslednosť v košickej obrane Bambúch. Jeho prvú strelu ešte zachytil obranca hostí, no druhá bola úspešná – 2:4. O necelé dve minúty Frühauf v presilovke od modrej čiary vykresal iskierku nádeje pre svoj tím – 3:4. Domácim sa nepodarilo vyrovnať, najbližšie mal k tomu v 46. min Sabol, ale ani na dvakrát sám pred Hudáčkom neuspel. Prišiel trest, keď v 55. min Huna využil zaváhanie Moceka a Šachl sám pred Vojtekom strelil piaty gól majstra – 3:5. O 36 sekúnd neskôr po Jenčíkovej tvrdej strele puk Vojtekovi prepadol za chrbát, následne ho nahradil Fedor – 3:6. Bystričania v 55. min opäť znižovali, tentoraz v oslabení po akcii Drotára s Češíkom sa zblízka presadil posledný menovaný – 4:6. Banskobystročania hrali potom štyri minúty v oslabením, aj v početnej nevýhode si vytvorili gólové šance, ale Kútny netrafil puk do odkrytej bránky. V závere sa „baranom“ naskytla presilovka, tréner Staš odvolal brankára. To sa však nevyplatilo, pretože v 59. min Gron v strednom pásme odzbrojil Frühaufa a poslal puk do prázdnej domácej bránky – 4:7.