František Varga Hokej

Poprad nás nepokoril

Kvalitný hokej! Za dnešný výkon by sa nemuseli hanbiť ani na ZOH.

HK ŠKP Poprad – HC Košice 3:4 (2:1, 1:2, 0:1) Góly: 8. Marcel Haščák, 15. P. Segľa, 39. Lapšanský (I. Rataj, P. Segľa) – 13. Rudolf Huna (Andrašovský, M. Grman), 22. Andrašovský (S. Gron), 39. Šeda (Rud. Huna, Dravecký), 55. Tomík (S. Gron) Vylúčení: 9:11 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Rudý – Valach, Tornay, 2795 divákov

Od úvodu sa hral obojstranne kvalitný hokej. Oba tímy dobre korčuľovali a akcie sa striedali z jednej strany na druhú. Úvodný gól padol takmer z ničoho, keď Marcel Haščák strelou z diaľky šokoval Hudáčka v bránke hostí – 1:0. Odpoveď oceliarov nenechala na seba dlho čakať a cestičku do Šimonovičovej svätyne si puk našiel v presilovej hre z hokejky Rudolfa Hunu. Domáci však odpovedali rovnakou mincou. Najskôr síce bombe Škoviru chýbal gólový punc, ale po Šechného príklepe doťukol puk do bránky spred bránkoviska P. Segľa a dostal Poprad znovu do vedenia. Hneď v úvode prostrednej časti sa dostali hostia do prečíslenia, ktoré na vyrovnanie využil presnou strelou Andrašovský. Sľubné gólové predstavenie sa však v ďalšom priebehu zastavilo, keď na ľade pribudlo nervozity a hráčom na účet pribúdali len početné vylúčenia. Pekné hokejové momenty v podobe gólov prišli až v závere tretiny. Najskôr v 39. minúte využil jednu z presiloviek Košičanov Šeda, avšak už o 23 sekúnd kontroval na druhej strane Lapšanský a bolo opäť vyrovnané. Taktický súboj v záverečnej časti bol nerozhodný až do 55. minúty. Počas popradskej presilovky sa dostala do úniku dvojica Košičanov a Tomík lišiacky prekabátil Šimonoviča. V 58. minúte Popradčania počas presilovky odvolali brankára, ale ani viac ako dvojminútová power-play im vyrovnávajúci gól už nepriniesla.

Vladimír Klinga (tréner Popradu): „Videli sme kvalitný a dramatický zápas. Počas celého stretnutia sme sa snažili o útočný nátlakový hokej. Aj keď sme si vytvorili strelecké príležitosti, súper trpezlivo vyčkával a v našej presilovke rozhodol. Chlapci bojovali až do konca a nie je im čo vyčítať.“ Rostislav Čada (tréner Košíc): „Išli sme do Popradu s určitým taktickým zámerom, ktorý sa nám darilo počas celého stretnutia dodržiavať. Z miery nás nevyviedol ani prvý lacný gól. Až na jednu presilovku sa nám podarilo ubrániť všetkým početným výhodám súpera a sami sme dali v oslabení víťazný gól.“