František Varga Basketbal

Poprad zdolal v extralige BSS Košice

Basketbalistky ŽBK Whirlpool Poprad zdolali v dohrávke 22. kola mužstvo BSS Košice o 14 bodov.

POPRAD 10. FEBRUÁR (WEBNOVINY) – Basketbal – extraliga žien – dohrávka 22. kola – skupina o 1. – 6. miesto:

ŽBK Whirlpool Poprad – BSS Košice 65:51 (6:17, 17:11, 20:6, 22:17) Najviac bodov: Brackettová 17, Tetemondová 14, Kmeťová 11 – Lásková 12, Slimáková 10, Kovaľová 9 TH: 16/13 – 4/4, fauly: 9 – 16, trojky: 2 – 5, rozhodovali: Hrabuvčin a Kúkelčík, 300 divákov

Vo východoslovenskom derby dvoch susediacich súperov v tabuľke nastúpili hostky iba s deviatimi hráčkami. Na domácej súpiske sa po operácii už objavila odchovankyňa Michaela Ivanová, ktorá si krátko aj zahrala. Domáce basketbalistky nezačali dobre, ich prvý kôš dala až v 5. min Brackettová. Dve minúty pred koncom prvej desaťminútovky prehrávali Podtatranky 4:13. Košičanky valcovali ďalej, v 22. min viedli už 22:6. Hráčky ŽBK Whirlpool potom šnúrou deviatich bodov znížili a polčas prehrali „iba“ 23:28. Dve minúty po veľkej prestávke Kmeťová trojkou vyrovnala na 30:30. Odvtedy už hráčky BSS nemali navrch, naopak domácim patrila jednoznačne tretia štvrtina duelu (20:6). V záverečnom dejstve si už Popradčanky nenechali vziať víťazstvo.

Zdroj: WENOVINY