Jakub Forgács Futbal

Košičania začali na domácom trávniku vynikajúco. Po pár minútach už viedli o dva góly a všetko nasvedčovalo tomu, že zápas zvládnu bez problémov. Banskobystrickí futbalisti sa však len tak nedali.

Ilustračný obrázok k článku Posledný tím tabuľky nastúpil v Košiciach: Domáci viedli nad Duklou 2:0 už v úvodnej desaťminútovke

Košičania začali veľmi aktívne a v 5. minúte skórovali hneď z prvej gólovej šance, keď útok potiahol po ľavej strane Ostojić a v šestnáste hostí sa hlavou presadil Diaby, ktorý strelou k pravej žrdi prekonal Boroša. Hostia odpovedali strelou, ktorú spoza šestnástky vyslal Kapor, ale Stijaković sa nedal prekvapiť. O 4 minúty neskôr prišla druhá gólová šanca domácich a z nej i druhý gól. Po ideálnej prihrávke Diabyho presne namieril Viazanko a bolo 2:0. V 17. minúte z náhleho protiútoku mohli hostia Faškom znížiť, ale hráč zblízka loptu neprepasíroval do košickej brány. Hostia potom prevzali iniciatívu, neustále prechádzali do protiútokov a v 41. minúte sa im podarilo znížiť na 2:1 po rohovom kope, keď na bránkovej čiare zblízka dotlačil loptu do siete Vajda.

V 2. polčase boli hostia o niečo aktívnejší, stále sa tlačili pred pokutové územie domácich, ale gólovú šancu si nevypracovali. Chýbala im totiž finálna prihrávka, do ktorej ich však pozorná obrana domácich nepustila. V 65. a 66. minúte mali domáci po rýchlych brejkoch dve veľké šance. Najskôr Haskič hlavou mieril zblízka len do brankára Boroša a o minútu Pačindovu strelu pod brvno Boroš vyrazil. Potom vyvinuli domáci veľký útočný tlak, zahrávali až 5 rohových kopov, ale žiadny z nich nevyužili. V 88. minúte mohli vyrovnať hostia, avšak Faškova strela sa od žrde odrazila iba do autu.

Hlasy po zápase

Marek Fabuľa, tréner MFK Košice: „V dnešnom zápase po vynikajúcom vstupe nám to skôr ublížilo než pomohlo. V druhom polčase sme sa snažili streliť upokojujúci tretí gól, ale z veľkej snahy sa nám to nepodarilo. V strede nám citeľne chýbal Šinglár, ale som rád, že sme tento zápas zvládli. Verím, že nás to upokojí z hľadiska nášho ďalšieho pôsobenia v lige.“

Štefan Rusnák, tréner B. Bystrice: „Sme sklamaní, že si z Košíc neodvážame aspoň bod. Mali sme na to šance, ale sme ich nedokázali využiť. Za nepriaznivého stavu 0:2 sa stav zápasu ťažko otáča. Je to všetko o skúsenostiach. Domáci boli v niektorých činnostiach lepší, ale aj tak sme mohli odísť so ziskom bodu.“

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)

• Góly: 5. Diaby, 9. Viazanko – 41. Vajda
  • Rozhodoval: Kružliak
  • ŽK: Huk, Horodník – Kapor
  • 1 180 divákov
  • MFK Košice: Stijaković – Sekulić, Kavka (46. Dimun), Ostojić – Korijkov, Huk, Haskič, Djordjevič, Pačinda – Viazanko (90. Horodník), Diaby (63. Pavúk)
  • FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, de Vito, Had, Savič (77. Balko) – Willwéber (34. Kupec), Kapor, Snitka (69. Gálik), Polievka – Šovčík, Faško