Alexandra Kolínská Hokej

Sklamanie v DOXXbet Aréne: Žilina bola nad sily Košíc

Oceliari sa v Žiline pustili do hry opatrne. Napriek viacerím príležitostiam sa im však nepodarilo nájsť na Križana liek a tak zo Žiliny odišli bez gólu.

Ilustračný obrázok k článku Sklamanie v DOXXbet Aréne: Žilina bola nad sily Košíc

Začiatok zápasu bol opatrný z oboch strán, z ojedinelej možnosti hosťujúci Jenčík zblízka prestrelil Križanovu bránu. Až v druhej polovici tretiny tímy zvýšili tempo. V 12. minúte najskôr unikol Kristek, ale Melicherčík stihol spojiť betóny a puk zachytil. Na opačnej strane sa z protiútoku dostal do rovnakej príležitosti Bicek, aj Križan si rovnako ako jeho náprotivok udržal čistý štít. Žilina mala viac z hry, najväčšiu možnosť v úvodnej časti nepremenil Ondrej Rusnák, ktorý nikým nekrytý zblízka netrafil bránu.

V prostrednej časti prevzali iniciatívu Košičania. Stupka dostal ideálnu prihrávku pred bránu, na úzkom priestore skúsil blafák do bekhendu, ale jeho zakončenie Križan zastavil efektným semaforom. O malú chvíľu vo vlastnom oslabení unikla dvojica Bartánus a Lapšanský, domáci brankár nevedel, kde má puk, ale roztiahol svoje betóny a do brány ho nepustil. V polovici duelu mohli udrieť domáci, Kubiš osamotený pred bránou však bekhendom trafil ľavú žrď. V 33. minúte predviedol skvelú individuálnu akciu Bartánus, prenikol cez celé klzisko až pred Križana, ktorý v páde úspešne zakročil.

V tretej tretine sa hral na žilinské pomery atraktívny hokej. Viac túžby po víťazstve ukazovali domáci a častejšie ohrozovali Melicherčíka. Gólman Košíc si s dobrými pokusmi Novotného a Kristeka ešte dokázal poradiť, ale v 51. minúte si Štěpán Novotný pred bránou posunul puk do bekhendu a zasunul ho popod Melicherčíka. Domáci aj napriek vedeniu kontrolovali priebeh duelu, ale minútu a pol pred koncom mohli inkasovať. Češík však v samostatnom úniku trafil žrď, namiesto toho domáci vyrazili do protiútoku a Kanko definitívne rozhodol. Žilina zdolala vedúce Košice 2:0.

Hlasy trénerov

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „Dnešný zápas zdobil veľmi dobrý výkon oboch celkov. Košice sú nebezpečný a veľmi pozorný tím. Je ťažké sa cez neho presadiť, o to viac tešia tri body. Vynikajúco zachytali obaja brankári. Sme radi, že sa v závere po sérii prehier priklonilo šťastie na našu stranu. Ďakujem celému mužstvu na čele s brankárom Karolom Križanom.“
Anton Tomko, tréner Košíc: „Mne sa ťažko hodnotí náš výkon. Po prvej tretine sme zlepšili pohyb a vytvorili sme si veľa šancí, z ktorých sme mali skórovať. Pokiaľ však naši útočníci takéto možnosti nevyužijú, nemôžeme uspieť. Na konci sme urobili chybu a súper išiel do vedenia, v závere sa šťastie otočilo proti nám. My sme nastrelili žrď a Žilina z protiútoku rozhodla.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 51. Novotný (Kubiš), 59. Kanko (Kristek, Ďurkech)
Rozhodovali: Štefík – Korba, Smrek
Vylúčení: 5:4
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
987 divákov

Zostavy hráčov

MsHK DOXXbet Žilina: Križan – Jindra, Dresler, Martinka, Hudec, Ďurkech, Bajaník, Krčula – Kubiš, Demel, Novotný – Kanko, Kristek, Procházka – Valášek, Rusnák, Drevenák – Lipovský, Drábek, Schroner – Haluza
HC Košice: Melicherčík – Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Cebák, Jánošík, Macejko, Šeda – Bicek, Bartoš, Jenčík – Lapšanský, Češík, Sojčík – Suja, Hrnka, Bartánus – Hinďoš, Chovan, Stupka