Jakub Forgács Futbal

Hráči spod Urpína odohrali s Košicami veľmi dobrý zápas a pokojne nám mohli naložiť aj viac gólov, ale chýbali im premenené šance. Napriek tomu sa im podarilo zvíťaziť aj v 2. kole Corgoň Ligy a dostali sa tak na čelo tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Smutní Košičania sa domov vrátili bez bodu: Bystrica nás zdolala po školáckych chybách

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 1:0 (1:0)

• Gól: 36. Pavol Jurčo
  • ŽK: 45.+ Savič, 58. Pavol Jurčo – 64. Šinglár, 71. Viazanko,
  • Rozhodovali: Šuniar – Slyško, Petríček
  • 2640 divákov
  • Zostava Banskej Bystrice: Rodinger – M. Turňa, Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira – Brašeň (87. Chrien), Faško, Považanec (59. Slančík), Savič (72. B. Ľupták) – Peňaška, Pavol Jurčo
  • Zostava Košíc: Tofiloski – Mikuláš Tóth (69. O. Diaby), Kavka, Bašista, Sekulič – Šinglár (84. Skvašík) – Viazanko, O. Duda, Bukata, Pačinda (81. K. Diaby) – Haskič

Banskobystričania mali v prvom polčase prevahu

Dukla začala aktívne. Do prvej šance sa dostali domáci futbalisti už v 5. min, keď po šikovnej narážačke strieľal z rohu šestnástky Peňaška, no vysokú loptu gólman Tofiloski vyrazil do bezpečia. Hostia sa iba sporadicky dostávali pred bystrickú bránku a Rodingera výrazne neohrozili. Najväčšiu šancu mali hráči spod Urpína v 15. min. Z prvej poslal nový domáci kapitán Brašeň presnú prihrávku do pokutového územia Jurčovi, ktorý však mieril do žrde.

Banskobystričania mali v prvom polčase prevahu, dobre kombinovali a napádali košické rozohrávky. V 30. min po Savičovej prihrávke z ľavej strany strieľal spoza veľkého vápna voľný Brašeň, ale lopta letela pár centimetrov nad brvnom. Domáci sa gólu dočkali v 36. min, z chyby hosťujúcej obrany ťažil Peňaška, keď sa dostal do úniku a hoci Tofiloského neprekonal, Jurčo vyrazenú loptu pohodlne upratal do poloprázdnej bránky – 1:0. Do prestávky ešte zaujala šikovná pätička Peňašku, ale stav sa už nemenil.

Dukla ustrážila jednogólový náskok

Aj do druhého polčasu vstúpila aktívne Dukla, keď to hneď v úvode skúšal z vyše 25 metrov tvrdou strelou Považanec, no košický brankár bol na mieste. Prvá vážnejšia príležitosť sa hosťom naskytla v 50. min. Z priameho kopu z asi sedemnástich metrov pálil Pačinda do brvna. Košičanov tento moment povzbudil, prevzali taktovku hry a začali sa viac tlačiť dopredu, avšak vyloženú šancu si nevypracovali.

S pribúdajúcimi minútami sa naskytli brejkové možnosti bystrickým futbalistom, no ani jedna nebola výraznou hrozbou pre Tofiloského. Dukla si napokon ustrážila jednogólový náskok, i keď v 85. min pohrozil dobrou strelou spoza pokutového územia Haskič, ale lopta išla vedľa žrde. V poslednej minúte mohol prikrášliť výsledok domáci strelec Jurčo, ale lopta si cestu medzi žrde nenašla.

Hlasy po zápase

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase, mohli sme výraznejšie vyhrávať a prakticky mohlo byť do prestávky vymaľované a bolo by po zápase. Tým, že sme nepremenili gólové šance, náskok bol jednogólový a to živilo nadej pre hostí. Dobrou defenzívnou hrou celého mužstva sme napokon relatívne v pohode uhrali tento výsledok.“

Jaroslav Galko (tréner Košíc): „Úmyslom bolo uhrať v Banskej Bystrici dobrý výsledok, ale nepodarilo sa nám to. Najmä v úvode zápasu sme robili dosť veľké školácke chyby. Po domácej pravej strane nám robili problémy prvé príležitosti Dukly. No až tretiu našu hrúbku Banská Bystrica využila a potrestala. Potom sme síce zvýšili aktivitu, ale v prvom polčase sme sa do nejakej príležitosti nedostali, keďže sme zbytočne tlačili všetko stredom. V druhom polčase to bola z našej strany ešte väčšia aktivita, ale domáci dobre zhusťovali priestor a bránili. Škoda, že sme nevyužili štandardku, keď lopta skončila na brvne. V závere ešte Haskič mohol vyrovnať. Bohužiaľ aktívni sme v druhom polčase boli, ale nedali gól a preto ideme domov bez bodu.“

Zdroj: Webnoviny.sk