František Varga Hokej

Smutný piatok v Steel Aréne

Počas zápasu bolo na oboch stranách horúco. Priležitostí na stelenie gólu bolo mnoho, ale bránkar Ján Laco za svoj chrbát nepustil žiaden puk.

HC Košice – HKm Zvolen 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) Gól: 56. F. Turek (Michal Chovan, Horáček) Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský – T. Orolin, Smrek, 6173 divákov

Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl – Dravecký, Juraj Faith, Vorel – Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš – Šachl, S. Gron, Juraj Sýkora – Šimurda, Mertel, Jenčík Zvolen: J. Laco – Mašlonka, Valach, Juraško, L. Čierny, Pikkarainen, Horáček, Sládok, J. Suchý – Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž – Estrada, P. Pucher, J. Kopecký – Ľ. Hurtaj, F. Turek, Michal Chovan – Kóňa, P. Szabo, Gálik

Prvá tretina bola v Košiciach rozkúskovaná aj pre časté vylúčenia na oboch stranách. Prvý vážnejší pokus prišiel v 3. min z hokejky Chovana, v presilovke ale Lašáka neprekvapil. Hneď z protiútoku sa z otočky pokúšal nachytať Laca Gron. Ten istý hráč pálil aj v 6. min pri hre štyroch proti štyrom. Neuspel Tabaček, ktorý to skúšal bekhendom. Bez prípravy vystrelil v 12. min Šachl pri vylúčení Horáčka, ale zvolenský brankár pôsobil istým dojmom. Lašák musel zasahovať v 18. min, bez prípravy ho ohrozil Gálik. V prvej polovici druhej tretiny hrali domáci sériu presiloviek, ale bez gólového efektu. Dravecký zblízka pálil, no Laco bol pozorný. Dvakrát to potom skúšal Tabaček, ale zvolenský brankár zasiahol opakovane vynikajúco. V 32. min mohol skórovať Gálik, ale Lašák reagoval včas. Spoľahlivý Laco sa nenechal nachytať ani Faithom, Košičanom zasa pomohla v 34. min žŕdka po strele Estradu. Obrovskú príležitosť mali v 43. min domáci Kledrowetz a Vorel, ale Laco bol neprekonateľný. Rozhodnutie prišlo v 56. min – v oslabení sa Chovan predral cez Tabačeka, našiel osamoteného Tureka a ten zabezpečil Zvolenu tri body.

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Čo povedať po takomto zápase, ked nedáme ani gól? Na začiatku druhej tretiny sme hrali štvorminútovú presilovku piatich proti štyrom a potom takmer dve minúty o dvoch hráčov a nič sme z toho nevyťažili. Rozhodli teda presilovky. Obaja brankári podali vynikajúci výkon. Bez gólov sa však vyhrať nedá.“ Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Ako trénerov nás tešia dve veci: To, že sme získali tri body z tohto zápasu, ale ešte viac, že sme podali veľmi dobrý výkon. Hráči boli veľmi disciplinovaní, bolo tam síce viac faulov, ale vyplývalo to z bojovnosti. V oslabeniach sme hrali výborne.