Marek Šebeňa Hokej

Spišská Nová Ves v derby zápase úspešná

Prvú vážnejšiu šancu v zápase mali Spišiaci.

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 3:4 (1:2, 1:2, 1:0) Góly: 4. Juraj Faith (Dravecký, Kledrowetz), 21. Dravecký (Juraj Faith), 56. Húževka (P. Bartoš) – 3. Vartovník (Saluga), 10. Pavličko (Harabin, Farkašovský), 21. Smotrila (Macejka, S. Pavličko), 33. Vartovník (Saluga, Horský) Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország – Snášel, Smrek, 5436 divákov

Košice: J. Hudáček (33. T. Halász) – P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Mertel – Höglund, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký – Jenčík, Juraj Sýkora, Šimurda Spišská Nová Ves: Polc – M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský – Farkašovský, S. Pavličko, Smotrila – Leskovjanský, L. Jurík, Macejka – Vartovník, Prokop, Saluga – Lemešani, Heizer, Hübler

Prvú vážnejšiu šancu v zápase mali Spišiaci. Osamotený Saluga ešte Hudáčeka neprekonal, ale dorážka Vartovníka v 3. min už bola gólová. Minútu a pol na to Košičania vyrovnali. Dravecký si vymenil puk s Faithom a kapitán domácich zasunul puk za Polcov chrbát. Nasledovali sľubné šance Šimurdu, Sýkoru, Chmela, ale Polc bol pozorný. Spišiaci potrebovali na využitie presilovky v 10. min iba 8 sekúnd, Harabin prihral Pavličkovi a ten po druhý raz v zápase dostal svoj tím do vedenia. Polc potom zlikvidoval Bartošov bekhend i Kledrowtzovu strelu. Bartoš v presilovke minul odkrytú bránku hostí a nepresadil sa ani Dravecký. V druhej tretine uplynulo len 14 sekúnd a nováčik zásluhou strely Smotrilu vyhrával 3:1. V oslabení 46 sekúnd na to naservíroval Faith Draveckému a tomu stačilo nastaviť hokejku – 2:3. Košičania dostali súpera pod tlak, ale nepresadil sa Dravecký ani Höglund, v presilovke neprekonal Polca osamotený Jenčík a ten istý hráč potom nastrelil žŕdku. Pridať ďalší gól mohol v presilovke Pavličko, Hudáček zasiahol včas, no v 33. min sa brankár Košíc ocitol mimo bránky a Vartovník pohodlne skóroval. Hudáčka nato vystriedal Tomáš Halász. Z prevahy domácich nevyťažili v presilovke nič Dravecký a ani Faith a Šimurda v 38. min mieril iba do hornej žŕdky. Spišiaci v tretej tretine umne narúšali košickú rozohrávku, veľmi dobre bránili a v bránke mali spoľahlivého Polca. Ten si poradil so strelou Draveckého, Jenčíka i príležitosťou Bartoša. Až v 56. min dal pri hre štyroch proti štyrom kontaktný gól Húževka. Majstrovi sa však vyrovnať nepodarilo a nováčik si z jeho ľadu po oduševnenom výkone odniesol tri body.

Anton Tomko (tréner Košíc): „Hodnotí sa mi ťažšie. V prvej tretine sme hneď na začiatku spravili chybu v strednom pásme, dostali prvý gól. Potom sme síce vyrovnali, ale statická hra v oslabení nás stála ďalší gól. Druhá tretina sa ešte ani nezačala a inkasovali sme tretí. Súpera sme potom dostali pod tlak, po kontaktnom góle sme mali množstvo šancí, ale štvrtý gól dal Spišskej istotu, podržal ju brankár Polc.“ Eduard Gibák (asistent trénera Spišskej Novej Vsi): „Do zápasu sme išli s tým, že chceme aspoň uhrať remízu. Sme veľmi šťastní, že máme tri body. Chlieb sa lámal za stavu 2:3, dostali sme sa pod veľký tlak, ale štvrtý gól rozhodol o našom víťazstve. Boli sme šťastnejším mužstvom, podržal nás Polc.“