Michal Lendel Futbal

Súboj v Čermeli ovplyvnilo vylúčenie: Úspešná premiéra navrátilca Nováka

V Košiciach sa stretli dva tímy, ktoré potrebujú každý bod, aby nestratili kontakt so stredom corgoňligovej tabuľky. Zápas najviac ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho hráča, po ktorom domáci vsietili tri góly. Úspešnú premiéru má za sebou navrátilec v drese domácich Ján Novák.

Ilustračný obrázok k článku Súboj v Čermeli ovplyvnilo vylúčenie: Úspešná premiéra navrátilca Nováka

Banskobystričania začali v košickom Čermeli aktívne a prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali v 13. minúte po Jurčovej strele z hranice šestnástky. O tri minúty neskôr otvoril skóre hlavou Vajda, ktorého domáca obrana nechala v päťke nepokrytého – 0:1. V 19. minúte mohol rovnakým spôsobom odpovedať Ostojič, lopta z jeho hlavy však skončila iba na ľavej žrdi hosťujúcej brány. Banskobystrický gólman kryl v 22. minúte Dudovu strelu spoza šestnástky, no najmä o tri minúty neskôr Bukatovu tutovku zvnútra šestnástky. Na opačnej strane napriahol v 33. minúte z ľavej strany Považanec, Tofiloski jeho strelu vyrazil. Záver polčasu patril „žlto-modrým“. V 39. minúte vypálil takmer z dvadsiatich metrov Novák, Boroš opäť skvele zasiahol. V 43. minúte potom Ostojič pálil tesne nad a o minútu neskôr Haskič opečiatkoval hlavou i pravú žrď hosťujúcej brány. V závere polčasu si vykoledoval červenú kartu hosťujúci Slančík.

Na začiatku druhého dejstva poriadne natiahol Boroša umiestnenou strelou k pravej žrdi Bukata. V 52. minúte predviedol pekné sólo Novák, našiel na ľavej strane voľného Pačindu a ten sa už nepomýlil – 1:1. V 56. minúte vyhrávali domáci už 2:1, keď hosťujúceho brankára na dva razy prekonal Duda. Boroš sa zapotil v 63. minúte po tvrdej strele Nováka. Ten istý hráč sa presadil v 69. minúte, keď zužitkoval milimetrový center Haskiča a strelou k ľavej žrdi zvýšil na 3:1. V 79. minúte sa ocitol pred Borošom Ostojič, dlho váhal so strelou a bystrický gólman napokon úspešne zasiahol. Tri minúty pred koncom duelu ešte mohol korigovať výsledok hosťujúci Marcin, Tofiloski však spoľahlivo zasiahol.

Hlasy trénerov:

Radoslav Látal, tréner MFK Košice: „Na zápas sme sa pripravili a chceli sme ho zvládnuť. Prvý polčas nebol dobrý, strácali sme lopty a inkasovali znova po štandardnej situácii. Zápas ovplyvnilo vylúčenie. Preskupili sme rady a podarilo sa nám otočiť vývoj zápasu.“

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: „Zvládli sme dobre prvý polčas, boli sme dobrí a nebezpeční smerom dopredu. Zápas rozhodlo vylúčenie. V druhom polčase nás už domáci zatlačili a inkasovali sme tri góly.“

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 52. Pačinda, 56. Duda, 69. Novák – 16. Vajda. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Sekulič, Bašista – Savič, Chrien, ČK: Slančík, 1930 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Košice: Tofiloski – Ostojič (89. Urban), Kavka, Bašista, Sekulič – Bukata, Hovančík – Novák (85. Dordevič), Duda, Pačinda (80. Gáll) – Haskič
Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Savič, Peňaška – Považanec (67. Brašeň) – Turňa, Chrien, Faško (50. Podstavek), Slančík – Jurčo (57. Marcin)