Aktualizované Alexandra Kolínská Hokej

Tretie kolo Tipsport Ligy pod Zoborom: Hokejisti HC Košice podľahli Nitre o gól

Tretí zápas Tipsport Ligy si zahrali Oceliari pod Zoborom. Súper porazil úradujúceho majstra HC Košice o jediný gól, pre Nitru je to prvé víťazstvo v novej sezóne.

Ilustračný obrázok k článku Tretie kolo Tipsport Ligy pod Zoborom: Hokejisti HC Košice podľahli Nitre o gól

Nitrania po dvoch prehrách na ľade súperov privítali pod Zoborom úradujúceho majstra z Košíc a už po 85 sekundách vedli, keď obranca Ordzovenský presnou strelou otvoril skóre – 1:0.

Aj druhý gól padol z hokejky obrancu a znovu nitrianskeho, v 23. min König hneď po vyhratom buly prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Košičanom sa v polovici stretnutia podarilo znížiť, keď po vyhratom buly ex-Nitran Lelkeš na dvakrát prekonal domáceho brankára. V závere druhej časti stretnutia hostia dokonca vyrovnali, z protiútoku skúsil strelu z diaľky Bartánus, a tá prekĺzla pod nohami Valenta do bránky – 2:2.

V 48. minúte zápasu sa domáci dostali opäť do vedenia, po rýchlej akcii poslal Stloukal ideálny puk ex-Košičanovi Kutálekovi a ten do odkrytej bránky skóroval. V závere mala Nitra výhodu štvorminútovej presilovej hry, no nevyužila ju, a tak vyhrala rozdielom jediného gólu 3:2.

Hlasy trénerov

Antonín Savjaňa, asistent trénera Nitry: „Potrebovali sme body ako soľ, v druhej tretine nás síce Košice zatlačili, ale potom naša bojovnosť dominovala a dokázali sme zvíťaziť.“
Peter Oremus, tréner Košíc: „Boli tam dobré momenty v zápase, ale o výsledku rozhodli naše chyby. V najbližšom zápase sa musíme posnažiť získať nejaké body vo Zvolene.“

HK Nitra – HC Košice 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 2. Ordzovenský, 23. König, 48. Kutálek – 30. Lelkeš, 39. Bartánus
Rozhodovali: Jonák, Novák – Šefčík, Výleta