František Varga Hokej

Tvrdý boj na Záhorí priniesol Košičanom ovocie

Aj keď mali hráči Skalice možnosť viesť celý zápas dvoj-gólovým rozdielom Košičanov nezlomili a nakoniec si pripísali ďalšiu prehru na domácom ľade.

HK 36 Skalica – HC Košice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) Góly: 3. Lušňák (D. Pašek), 6. Kocák (Jarolín, R. Hartmann) – 12. Jenčík (Deyl, Mertel), 25. Šachl (Vorel), 42. Vorel (Rudolf Huna, P. Mikuš) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – M. Orolin, Tvrdoň, 2566 divákov

Skalica: Falter – Grűndling, Schnabel, Škadra, R. Jendek, Škápik, M. Výborný, Gula – R. Školiak, Zálešák, T. Višňovský – Kocák, Jarolín, R. Hartmann – Lušňák, F. Novák, D. Pašek – Kutálek, Šátek Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Deyl, Pichnarčík, Gajdoš – Šimurda, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský – Dravecký, Šachl, Vorel – Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora

Skóre duelu Skalica – Košice otvoril už v 3. min Lušňák, keď nahodený puk z jeho hokejky prekvapujúco skončil v Lašákovej bránke. Skalica zvýšla na 2:0 v 6.min, keď Lašák vyrazil puk iba pred Kocáka, ktorý nezaváhal. Ani po tomto góle sa Košičania nevzdali, naopak zvýšili svoje útočné snaženie, čo im prinieslo aj vytúžený kontaktný gól, ktorý v 12. min dosiahol Jenčík. Domáci mohli ísť do dvojgólového vedenia ešte pred prvou prestávkou, Jarolín zoči-voči Lašákovi ani na dvakrát neuspel. V druhom dejstve vyrovnal hosťujúci Šachl, ktorý využil presilovku Košíc piatich proti trom. V ďalšom priebehu druhej tretiny boli v ofenzíve aktívnejší Skaličania, ale Lašák privádzal kanonierov domácich doslova do zúfalstva, keď nepustil za svoj chrbát ani jedinú strelu. Tretia tretina bola gólovo rovnako chudobná ako tá druhá. V 42. min sa opäť radovali Košičania, tentoraz gól padol z hokejky Vorela, ktorý využil ďalšiu presilovú hru, tentoraz o jedného korčuliara. Skóre sa už ďalej nemenilo, hostia aj domáci mali síce šance, no obaja brankári sa prezentovali výbornými zákrokmi. Skalici nepomohol ani oddychový čas, ktorý si tréneri zobrali v závere III. tretiny a tak si Košičania odvážajú zo Záhoria víťazstvo 3:2 a cenné tri body.

Milan Pešout (asistent trénera Skalice): „Hral sa výborný hokej – po sérii zlých výsledkov sme sa chceli chytiť, no nepodarilo sa nám to. Takto však musíme hrať aj naďalej a dúfať, že proti nám už nebude stáť v bránke Lašák, ktorý chytil minimálne 4 čisté góly.“ Pavol Zúbek (športový manažér Košíc): „Veľmi si toto víťazstvo ceníme. Po prvom góle sa nám podarilo upokojiť sa, presilovka 5:3 nám dosť pomohla. S vôľou a šťastím sa nám podarilo otočiť z 0:2 a napokon vyhrať zápas.“