Alexandra Kolínská Hokej

V Nitre padali góly ako na bežiacom páse: Oceliari však neodišli naprázdno!

Počas zápasu košických hokejistov v Nitre padlo osem gólov v riadnom hracom čase. Nakoľko zápas skončil remízou, po predĺžení nasledovali trestné strieľania. Oceliari si tak priniesli domov aspoň bod.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre padali góly ako na bežiacom páse: Oceliari však neodišli naprázdno!

V súboji minuloročných finalistov si diváci nestihli ani sadnúť na svoje miesta a Tománek po individuálnej akcii otvoril skóre stretnutia. Hostia pohrozili v 6. minúte a Lakosil musel zasahovať mimo svojho bránkoviska. V 12. minúte boli domáci blízko druhému gólu, kedy sa Slovák preštrikoval cez obranu hostí a pred vybiehajúcim Melicherčíkom tečoval puk, ktorý skončil na ľavej tyčke bránky Košíc.

V druhej tretine prišiel nešetrný zákrok Hrnku na Kloza, po ktorej mali domáci k dispozícii päťminútovú presilovú hru, ktorú však nevyužili. Košice následne otočili skóre stretnutia po góloch Černáka a Jánošíka. Henrich Ručkay gólom do šatne opäť vyrovnal stav stretnutia.

V poslednej časti hry boli Košice aktívnejšie, čo dokázali aj gólom Bartoša v 48. minúte. Lukáš Novák v presilovke vyrovnal po prihrávke od Tománeka. Misky váh na stranu hostí priklonil necelých päť minút pred koncom Kolena. Nitra v závere vrhla všetky sily do útoku a po chybe hosťujúceho mužstva poslala zápas do predĺženia. V predĺžení mala Nitra k dispozícii presilovú hru a Lukáš Novák nastrelil tyčku. Na rad prišli samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol Tománek.

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Chýbali nám v obrane štyria hráči a preto sme zvolili variant, že najlepšia obrana je útok. Nedali sme však góly. Košice ukázali, že majú šikovné mužstvo. Konečne sme zvládli oproti minulosti trestné strieľania.“ Anton Tomko, tréner Košíc: „Na prvý gól Nitry sme zareagovali zlepšeným pohybom a začali sme lepšie korčuľovať. Trikrát v zápase sme viedli. Nezvládli sme závery tretín. Mrzí nás prehra, pretože dostať gól v poslednej minúte je škoda. Ustáli sme aj presilovku v predĺžení a o to viac mrzí strata bodov.“

HK Nitra – HC Košice 5:4 pp a sn (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. Tománek, 40. H. Ručkay (Jeremenko), 52. L. Novák (Tománek), 60. H. Ručkay, rozhodujúci nájazd Tománek – 32. Černák (Lapšanský), 39. Jánošík (Kolena, Lapšanský), 48. Bartoš (Spilar), 56. Kolena (Stupka, Chovan). Rozhodovali: Kubuš – Výleta, Šefčík Vylúčení: 4:5 Presilovky: 1:1 Oslabenia: 0:1 2862 divákov Zostavy hráčov: HK Nitra: Lakosil – Nádašdi, M. Novák, Gouth, Kloz, Eremenko, Milo, Piačka – H. Ručkay, Stümpel, Tománek – Pupák, Kováčik, Slovák – L. Novák, Štefanka, J. Ručkay – Bajtek, Lelkeš, Mráz HC Košice: Melicherčík – Jánošík, Cebák, Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Šeda, Hinďoš – Lapšanský, Hrnka, Bartánus – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Češík, Sojčík – Stupka, Kolena, Chovan