Víkend v Košiciach: 5 TOP akcií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť

Blížiaci sa víkend bude v Košiciach poriadne nabitý. Pomôže vám malý ťahák, kde sa vybrať rozhodne oplatí.

Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Víkend v Košiciach: 5 TOP akcií, ktoré by ste si nemali nechať ujsť
Zdroj: TASR

PRÍBEHY OBYČAJNÉHO ŠIALENSTVA

21. apríla 2017 o 19:00, Košice, Štátne divadlo

Ide o divadelnú hru jedného z najúspešnejších súčasných českých filmových režisérov a scenáristov. O jej popularite svedčí fakt, že bola preložená do niekoľkých jazykov a autorovi otvorila dvere do divadelného sveta. Hra sa dočkala aj filmovej adaptácie.

ROMEO A JÚLIA /W. Shakespeare/

22. apríla 2017 o 19:00, Košice, Štátne divadlo

Kto by nepoznal známy príbeh nešťastnej lásky? Teraz si ho budete môcť vychutnať aj v Košiciach, tak trochu netradične. Na javisku budete môcť zažiť aj súboje s dýkami, nožmi i rapírmi, originálnymi mečmi vyrobenými v Taliansku.

STREET FOOD FESTIVAL

21. – 23. apríla 2017, Pred Kinom Úsmev

Na parkovisku pre Kinom Úsmev sa aj tento rok predstaví dvadsiatka rozmanitých food truckov zo Slovenska aj z Poľska. Medzi nimi nebudú chýbať minuloroční obľúbenci, ako aj množstvo nováčikov.

NATURA VINUM 2017

21. apríla 2017, Východoslovenská galéria

Natura Vinum 2017 – festival remeselných a tokajských vín, prináša po tretíkrát do Košíc jedinečný festivalový koncept, ktorý umožní návštevníkom dňa 21.4.2017 (piatok) spoznať príbehy a umenie malých remeselných vinárstiev z celého Slovenska a taktiež zahraničia.

RUŠŇOPARÁDA 2017

22. – 23. apríla 2017, Košice

Rušňoparáda je rodinné podujatie, ktorého cieľom je predstavenie unikátnych historických lokomotív i moderných vlakových súprav a rušňov. Návštevníkov priamo do depa privezú mimoriadne nostalgické vlaky z rôznych kútov východného Slovenska.

Foto: Ilustračné

Zdroj: kamdomesta.sk/Ko­šice

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame