Vyberať môžeme zo 134 mien: Pozrite si prehľad kandidátov na poslancov VÚC z košických okresov
Voľby do vyšších územných celkov sú už doslova za dverami. Župnými poslancami sa chcú stať aj záujemcovia z okresu Košice. Kandidátov zo štyroch volebných obvodov je presne 134.
My vám prinášame kompletný prehľad kandidátov z nášho okresu, ktorí sa uchádzajú o poslanecký mandát vo voľbách do VÚC.
Meno kandidáta – povolanie – mesto – kandidujúca strana
Volebný obvod č.: 1
Rastislav Amrich, manažér v CR, Košice – Staré Mesto, NOVA;
Renáta Bagiová, lekárka, Košice – Sever, KDS;
Štefan Baláž, bankový manažér, Košice –Sever, NOVA;
Kosmas Bekiaris, technický špecialista, Košice – Sever, 7 Statočných – RSS;
Štefan Bereš, ekonóm , Košice – Sídlisko Ťahanovce, nezávislý kandidát;
Peter Berta, stredoškolský učiteľ, Košice – Sever, nezávislý kandidát;
Cyril Betuš, právnik, Košice – Sídlisko Ťahanovce, PD;
Ľubica Blaškovičová, herečka, Košice – Staré Mesto, nezávislý kandidát;
Jozef Burian, štátny tajomník, Košice – Sever, SMER – SD;
Miroslav Čonka, študent, Košice – Staré Mesto, Magnificat Slovakia;
Terézia Dančáková, ekonómka, Košice – Sever, KSS;
Vlastimil Eštvan, správca budov, Košice – Ťahanovce, SNS;
Jozef Figeľ, veterinárny lekár, Košice – Sídlisko Ťahanovce, KDH, MOST – HÍD, SDKÚ-DS;
Jozef Filipko, kontrolór, Košice – Sever, SMK;
Ľubica Gaľová, manažér, Košice – Sever, nezávislý kandidát;
Marcel Gibóda, politológ, Košice – Sever, nezávislý kandidát;
Ľubomír Grega, starosta, Košice – Staré Mesto, nezávislý kandidát;
Juraj Gubík, manažér, Košice – Ťahanovce, NOVA;
Vladimír Gürtler, manažér, Košice – Sever, 7 Statočných – RSS;
Jozef Holečko, krízový manažér, Košice – Sever, nezávislý kandidát;
Viera Idesová, nezamestnaná, Košice – Sever, SĽS;
Miloš Ihnát, manažér,Košice – Sídlisko Ťahanovce, SMER – SD;
Nikola Kibritov, lekár, Košice – Sever, DS;
Peter Kolár, strojný inžinier, Košice – Sever, SMK;
Michal Kravčík, hydroekológ, Košice – Sever, 7 Statočných – RSS;
Štefan Laský, podnikateľ , Košice – Staré Mesto, SMER – SD;
Zsolt Lukács, výtvarník, pedagóg, Košice – Staré Mesto, nezávislý kandidát;
Marián Macej, lekár, Košice – Sever, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Jaroslav Macko, dôchodca, Košice – Sever, KSS;
Monika Makeľová, SZČO, Košice – Sever, ĽS-HZDS;
Alexander Murin, politológ, Košice – Staré Mesto; SĽS;
Ladislav Nagy, obchodný zástupca, Košice – Sever, SĽS;
Ladislav Ondrášek, živnostník, Košice – Staré Mesto, OKS;
Peter Pirhoňa, advokát, Košice – Sever, SaS;
Jaroslav Polaček, prednosta MÚ MČ Košice – Sever, Košice – Sever, nezávislý kandidát;
Ivan Pramuk, ekonóm – národohospodár, Košice – Staré Mesto, SĽS;
Robert Roland, lekár , Košice – Staré Mesto, DS;
Ján Struk, ekonóm, Košice – Staré Mesto, SMS;
Maroš Štupák, prevádzkový montér, Košice – Sídlisko Ťahanovce, ĽSNS
Andreja Takáčová, vysokoškolský učiteľ, Košice – Sever, nezávislý kandidát;
Rastislav Trnka, projektový manažér, Košice – Staré Mesto, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Vladimír Vágási, zástupca starostu, Košice – Sever, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Marek Vargovčák, lekár, Košice – Sever, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Volebný obvod č.: 2
Miroslav Andrássy, športový tréner, Košice – Šaca, SMS;
Alexander Barna, programátor –analytik, Košice – Západ, NOVA;
Rudolf Bauer, starosta, Košice – Západ, KDS;
Milan Bereš, lekár, Košice – Západ, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Jozef Bojčik, Pedagóg, Košice – Západ, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Jozef Buček, štátny tajomník, Košice – Západ, SMER – SD;
Marta Budišová, právnik, Košice – Západ, SMER – SD;
Tibor Čisár, súkromný podnikateľ, Košice – Šaca, EDS;
Marek Ďurán, obchodný manažér, Košice – Západ, ĽSNS;
Juraj Ďurove, VŠ pedagóg, Košice – Západ, nezávislý kandidát;
Mária Eperješiová, manažér, Košice – Sídlisko KVP, DS;
Mária Grüllingová, lekárka, Košice – Západ, SMER – SD;
Dana Grusová, učiteľka MŠ, Košice – Sídlisko KVP, KSS;
Alfonz Halenár, pracovník v IT, Košice – Sídlisko KVP, nezávislý kandidát;
Ján Jakubov, námestník primátora mesta Košice, Košice – Západ, SMER – SD;
Marcel Jurko, advokát, Košice – Západ, OKS;
Igor Jutka, lekár, Košice – Západ, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Jozef Karabin, starosta MČ Košice-Pereš, Košice – Pereš, nezávislý kandidát;
Iveta Kijevská, starostka, Košice – Sídlisko KVP, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Emil Kočiš, riaditeľ spoločnosti, Košice – Pereš, nezávislý kandidát;
Darina Kolesárová, administratívny pracovník, Košice – Západ, 7 Statočných – RSS;
Vladimír Komár, dôchodca, Košice – Západ, Magnificat Slovakia;
Jozef Kozel, vodič, Košice – Sídlisko KVP, SMK;
Peter Mati, manažér, Košice – Sídlisko KVP, SOĽ;
Pavol Mutafov, asistent primátora, Košice – Západ, SMER – SD;
Tomáš Orenič, študent, Košice – Myslava, NÁŠ KRAJ;
Ján Pavlisko, IT technik, Košice – Západ, SZS;
Jarmila Petrová, výsluhový dôchodca, Košice – Západ, EDS;
Enikő Račeková, vedecký pracovník, Košice – Západ, SMK;
Ladislav Rovinský, konzultant, mediátor, školiteľ, Košice – Západ, Zmena zdola, DÚS;
Daniel Rusnák, geológ, Košice – Sídlisko KVP, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Viera Šándorová, realitný maklér, Košice – Západ, SMS;
Andrea Škapincová, právnik, Košice – Myslava, NÁŠ KRAJ;
Michal Šveda, počítačový špecialista, Košice – Šaca, SMS;
Pavel Titl, projektant, Košice – Sídlisko KVP, DS;
Marek Tóth, výskumno-vývojový pracovník, Košice – Západ, Zmena zdola, DÚS;
Vojtech Tóth, riaditeľ neziskovej organizácie, Košice – Sídlisko KVP, nezávislý kandidát;
Peter Turák, konateľ, Košice – Západ, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Róbert Vavrek, podnikateľ,Košice – Západ, 7 Statočných – RSS;
Marcel Vrchota, právnik, Košice – Západ, SaS;
Iveta Zavacká, zlatníčka, Košice – Sídlisko KVP, ĽS-HZDS;
Beáta Zemková, právnik, Košice – Západ, nezávislý kandidát;
Tomáš Zolovčík, soc. Pracovník,160/14, Košice – Západ, SNS;
Volebný obvod č.: 3
Jozef Andrejčák, starosta, Košice – Dargovských hrdinov, SMER – SD;
Eva Antónyová, detský lekár,Košice – Dargovských hrdinov, nezávislý kandidát;
František Gajdoš, dôchodca, Košice – Košická Nová Ves, PRIAMA DEMOKRACIA;
Peter Jurči, technik, Košice – Dargovských hrdinov, SNS;
Juraj Kolesár, technik optických sietí, Košice – Dargovských hrdinov, ĽSNS;
Ján Kozák, kameraman, Košice – Dargovských hrdinov, SĽS;
Marián Krasnovský, advokát, Košice –Dargovských hrdinov, SaS;
Roman Križalkovič, energetik, Košice – Dargovských hrdinov, SaS;
Roman Martončík športový tréner, Košice – Dargovských hrdinov,SMS;
Marcel Maskaľ , operátor výroby, Košice – Dargovských hrdinov, 7 Statočných – RSS;
Ján Sekáč, lekár, Košice – Dargovských hrdinov, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Tomáš Tarajčák, živnostník, Košice – Dargovských hrdinov, NOVA;
Michal Tkáč, ekonóm, matematik, Košice – Dargovských hrdinov, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Volebný obvod č.: 4
Tibor Bacsó, právnik, Košice – Juh, NOVA;
Miroslav Barnovský, programátor, Košice – Juh, 7 Statočných – RSS;
Ladislav Breicha, manažér, Košice – Juh, NOVA;
Peter Brugoš, dôchodca, Košice – Nad jazerom; KSS;
Ivo Čabra, manažér, Košice – Barca, NOVA;
Anton Čekan, nezamestnaný, Košice – Juh, ĽSNS;
Anton Čekan, test-technik, Košice – Juh, SĽS;
Ľubomír Demský, lekár, Košice – Juh, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Jaroslav Džunko, vynálezca, Košice – Juh, nezávislý kandidát;
Boris Farkašovský, podnikateľ, Košice – Juh, SMER – SD;
Jozef Halász, vysokošk. pedagóg, Košice – Vyšné Opátske, DS;
Jaroslav Hlinka, starosta MČ Košice-Juh, Košice – Juh, SMER – SD;
Mária Hofmanová, ekonóm – účtovník, Košice – Nad jazerom, SĽS;
Rudolf Iškovič, programátor, Košice – Juh, ĽSNS;
Anna Jenčová, starostka MČ Nad jazerom, Košice – Nad jazerom, SMER – SD;
František Kľučár, učiteľ, Košice – Nad jazerom, 99 % – občiansky hlas;
Roman Košč, elektromechanik, Košice – Juh, SĽS;
Jozef Kováč, informatik, Košice – Nad jazerom, SaS;
Pavol Lehotský, námestník riaditeľa, Košice – Vyšné Opátske, ĽS-HZDS;
Renáta Lenártová, námestníčka primátora mesta Košice,Košice – Nad jazerom, SMER – SD;
Karol Linhart, starožitník, Košice – Juh, 7 Statočných – RSS;
Rastislav Masnyk, advokát, Košice – Nad jazerom, SaS;
Juraj Mikita, pracovník SBS, Košice – Nad jazerom, ĽS-HZDS;
Ladislav Miko, marketingový špecialista, Košice – Juh, 7 Statočných – RSS;
Rozália Mudrá, ekonóm, Košice – Juh, SMK;
Roman Radvák, učiteľ , Košice – Nad jazerom, SNS;
Vladimír Saxa, starosta, Košice – Krásna; KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Mária Semanová, živnostníčka – SZČO, Košice – Nad jazerom – nezávislý kandidát;
Gabriel Schwarcz, ekonóm, Košice – Juh, SMS;
Lukáš Sisak, živnostník, Košice – Juh, KSS;
Vladislav Stankovič, dôchodca, Košice – Juh, SĽS;
Jarmila Tkáčová, rastlinolekárka, právnička, Košice – Nad jazerom, KDH, MOST-HÍD, SDKÚ-DS;
Rudolf Varga, robotník, Košice – Nad jazerom, 99 % – občiansky hlas;
Štefan Varga, technik, Košice – Barca, 99 % – občiansky hlas;
Ondrej Vilner, pedagóg, Košice – Barca, PRIAMA DEMOKRACIA;