Marek Šebeňa Hokej

Východoslovenského derby vyhral Poprad, Šechný pri každom góle

Úvod východoslovenského derby bol poznačený reprezentačnou prestávkou, keď sa obaja súperi rozbiehali pomalšie.

HK Poprad – HC Košice 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) Góly: 25. Šechný (Marcel Haščák, D. Brejčák), 32. P. Segľa (Marcel Haščák, Šechný), 37. D. Brejčák (Šechný, P. Segľa) – 45. P. Mikuš (Šachl, Dravecký) Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Gajan, Tornay, 2309 divákov

Poprad: Šimonovič – Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba – Škovira, Klouda, Buc – Lapšanský, Šechný, A. Kroták – P. Segľa, Rataj, Mašlonka – Marcel Haščák, P. Svitana, Čížek Košice: Lašák – Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Šeda, M. Grman, Chmelo, Pichnarčík, M. Gajdoš – S. Gron, Juraj Faith, Kmiť – Rudolf Huna, Húževka, P. Bartoš – Dravecký, Šachl, Vorel – Šimurda, R. Jenčík, Juraj Sýkora

Obom viazla súhra, kombinácia a aj šancí bolo pomenej. Poprad mal optický tlak, no v prvej časti ho nedokázal premeniť na góly. V druhej tretine však kamzíci hru výraznejšie ovládli a po niekoľkých nepremenených šanciach skórovali v presilovke, keď Šechný vymietol vinkeľ Lašákovej svätyne. Poprad mal prevahu, ale Lašák držal hostí dlho nad vodou. Kamzíci zúročili svoj tlak aj druhým gólom, ktorý po vyšachovaní obrany pridal P. Segľa – 2:0. Košice sa na chvíľu dostali do tempa, no Šimonovič v bráne domácich väčšiu šancu riešiť nemusel. V závere druhej časti však pridal bezradným hosťom ďalšiu ranu najlepší hráč na klzisku Šechný, ktorý ideálne naservíroval D. Brejčákovi na tretí gól Popradu. Košičania v záverečnej časti pridali a v 45. min Mikušom vsietili prvý gól. Domáci sa sústrediliť na ubránenie vybojovaného náskoku, navyše mohli svoje vedenie potvrdiť po Mašlonkovej príležitosti. Následne bol v permanencii domáci Šimonovič, ktorý výbornými zákrokmi držal oceliarov na dištanc. Poprad košický tlak v nervóznom závere ustál a za skandovaného potlesku domácich tribún si tak pripísal štvrtú výhru v rade.

Július Pénzeš (tréner Popradu): „Pokračovali sme vo výkonoch, ktoré sme podávali pred prestávkou. Chceli sme byť aktívni, pretože sme si uvedomovali silu Košíc. Darilo sa nám od začiatku a dominovali sme najmä v druhej tretine, keď sme dali tri góly a mali sme aj ďalšie šance. V tretej tretine sme trochu poľavili, súper sa dostal do tempa a viackrát nám pred bránou zavaril. Vďaka Šimonovičovi a celému mužstvu sme to ubránili.“ Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): „Nestačil nám zlepšený výkon v tretej tretine, keď sme boli schopní dostať domácich pod tlak. Musím uznať, že domáci boli dnes lepší. Zápas rozhodli presilové hry, keď všetky štyri góly padli v presilovke 5 na 4. V nich boli domáci jasne lepší a tri body si zaslúžili.“