František Varga Hokej

Vyrovnaný šláger Košíc a Bratislavy

HC Košice - HC Slovan Bratislava 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) Góly: 17. Rudolf Huna (Húževka), 18. Juraj Sýkora (S. Gron, Rudolf Huna) - 3. D. Skokan, 36. Hujsa (A. Nedorost), 47. M. Kováčik (Lipiansky) Vylúčení: 6:12 na 2 min, navyše: v 53. Šimurda (Košice

Košice: J. Hudáček – Grman, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, P. Mikuš, Deyl – Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš – Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora – Šimurda, Húževka, Kmiť – Höglund, Mertel, Jenčík

Slovan Bratislava: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, Tesařík, Tulupov, Štajnoch, Turunen, Sersen – Kuľha, Hujsa, Demel – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – V. Nemec, A. Nedorost, Róbert Huna – D. Skokan, O. Rusnák, Lažo

V šlágri kola bola úvodná 10-minútovka rozháraná aj vďaka siedmim vylúčeniam. Pri hre štyroch proti štyrom ešte Lipiansky Hudáčeka neprekonal, ale v oslabení po nedorozumení košického brankára s Tabačekom sa Slovan ujal vedenia. V 3. min spoza bránky zasúval puk za Hudáčeka Skokan. V 5. min sa v presilovke neúspešne pokúšal vyrovnať Faith. V 14. min chcel Konráda prekvapiť Rudolf Huna. Krátko na to si Konrád poradil s tvrdou strelou Höglunda. Iba tri sekundy potrebovali domáci na potrestanie vylúčeného Skokana. Huna strelou po ľade spomedzi kruhov mieril presne. V 17. min mal najskôr výbornú príležitosť Demel, ale Hudáček bol pozorný. Hneď z protiútoku po obliehaní slovanistickej bránky dostal puk do bránky Sýkora – 2:1.

V 4. min druhej tretiny musel Konrád vyrážať tvrdú ranu Höglunda, švihom to zase v presilovke skúšal Bartoš. V polovici zápasu Hujsa v dobrej pozícii bránku netrafil a neuspel ani Nedorost. Belasým sa podarilo vyrovnať v 16. min potom ako Nedorost vysunul Hujsu a ten ponad Hudáčeka upravil na 2:2. V 39. min sa pred Hudáčkom ocitol Vaic, ale z uhla ho neprekonal.

V tretej minúte tretej tretiny pálil tvrdo Kledrowetz, ale Konrád jeho pokus vyrazil. V 47. min vystrelil od modrej Kováčik a Hudáček po tretí raz v zápase inkasoval. O vyrovnanie sa potom pokúšal Höglund a Gron. V 53. min inkasoval Šimurda trest v hre, domáci sa úpenlivo bránili, no mohli aj vyrovnať v oslabení. V 56. min sa do nájazdu dostal Gron, ale Konráda neprekonal. Gólová nebola ani Faithova dorážka.