Michal Lendel Hokej

Zaplnená Steel aréna jasá: Majstrovský titul získali oceliari!

Sme majstri! Košickí hráči dvihli nad hlavu pohár pre víťaza našej extraligy po dramatickej sérii s tímom Nitry. Pre oceliarov ide už o siedmy titul v histórii slovenskej extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Zaplnená Steel aréna jasá: Majstrovský titul získali oceliari!

V rozhodujúcom poslednom zápase finále hokejovej extraligy videla zaplnená Steel aréna od začiatku hru vo vysokom tempe s minimom prerušení. V úvode vystrelil prekvapujúco Sojčík spoza hráča, no brankár Nitry Kristan si s pukom poradil. Po tlaku Košíc v tretine hostí už však hosťujúci gólman kapituloval, keď po skrumáži dokázal pretlačiť puk do siete Nitry Marcinko – 1:0.

Góly padali iba do bránky Nitry

Na druhej strane sa mohol presadiť Kuzma, jeho strelu efektne zneškodnil Staňa lapačkou. Šancu nepremenil ani Košičan Spilar po rýchlom nájazde. Jeho pokus Kristan vytesnil nad bránku , pričom puk skončil na hornej sieťke.

V druhej tretine si nakorčuľoval za obranu domáci Hrnka a s prihrávkou pomedzi nitrianskych obrancov od Marcinka naložil košický hráč výborne, keď prekonal Kristana – 2:0. Nitra mohla pri vylúčení Kolbu niekoľkými vyloženými šancami skorigovať stav, no Košice odolali ich náporu. Naopak po Deylovej strele svietilo na ukazovateli stav 3:0.

V zapätí dokázal Sojčík vybojovať puk v strednom pásme a v nájazde prekonal Kristana – 4:0. V32. minúte zvýšil náskok Košíc po krásnej hokejovej akcii Češík, keď mu puk naservíroval na hokejku Spilar – 5:0. Tento gól už neuniesol ani Kristan, ktorého nahradil Lakosil.

Posledná časť hry sa začala v réžii Nitry, ktorej hráči mohli niekoľkými príležitosťami streliť svoj prvý gól do siete Košíc v tomto zápase. Staňa si však udržal čisté konto. To čo sa nepodarilo hosťom, dokázal Češík svojím druhým gólom v zápase, keď prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 6:0. Do konca zápasu sa hráči Nitry pokúšali s výsledkom zápasu niečo urobiť, no Košice si víťazstvo s nulou na konte nenechali ujsť.

HC Košice – HK Nitra 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Góly: 4. Marcinko (Bartánus), 21. Hrnka (Marcinko, Deyl), 29. Deyl (Jenčík), 29. Sojčík, 32. Češík (Spilar), 45. Češík

konečný stav série 4:3, majstrom sa stal HC Košice!