Webnoviny - Rôzne

Cesta vlakom z Košíc do Trebišova lacnejšia ako autobusom

Od 1. októbra budú môcť cestujúci vlakom na trati Košice - Trebišov a späť využívať relačnú cenu a cestovať lacnejšie ako doteraz.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobríková, kým lístok na autobus v závislosti od dopravcu stojí 2,4 až 2,8 eura, lístok na vlak druhej triedy bude stáť 2,2 eura. Doložila, že Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. zareagovala na požiadavku úradu samosprávneho kraja, ktorý chce zlepšiť dopravnú obslužnosť v regióne, harmonizovať dopravu a prilákať cestujúcich k ekologickejšiemu spôsobu dopravy.

Na trati Košice – Trebišov je denne vypravených osem vlakov, v opačnom smere deväť vlakov. „Relačná cena platí pri všetkých. Obyčajné cestovné v 2. triede je 2,20 €. Lístok pre prvú triedu bude stáť 3,3 €. Doterajšia tarifa na trati cez Čeľovce bola v II. triede 2,52 €, na trati cez Michaľany 3,19 €. Cestovné v autobusových spojoch medzi Košicami a Trebišovom je v závislosti od prepravcu 2,40 – 2,80 €,“ povedala Bobríková. Dodala, že zákazník cestujúci z Košíc do Trebišova a späť cez Čeľovce (53 km) alebo cez Michaľany (68 km) bude mať cenu cestovného stále rovnakú. Relačná cena platí pre 1. a 2. vozňovú triedu vo všetkých vlakoch osobnej dopravy zo stanice Košice do stanice Trebišov a v opačnom smere. Využívať ju môžu plne platiaci cestujúci a deti do 15 rokov.

Po zavedení zľavy bude Železničná spoločnosť Slovensko a.s. sledovať vývoj počtu cestujúcich v jednotlivých vlakoch a získané údaje budú použité pre vyhodnotenie využívania vlakových spojení pri poskytnutej zľavnenej cene.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM