Lenka Fedorová Práca

Deň kariéry v Košiciach: Prácu núkajú lukratívne firmy aj armáda!

Možnosť nájsť si prácu snov ponúka v Košiciach Deň kariéry. Dozviete sa tam o akých ľudí je momentálne najväčší záujem i to, aké je uplatnenie absolventov.

Ilustračný obrázok k článku Deň kariéry v Košiciach: Prácu núkajú lukratívne firmy aj armáda!
Zdroj: TASR

Technická univerzita v Košiciach organizuje Veľtrh pracovných príležitostí Deň kariéry, na ktorom môžete nájsť desiatky voľných pracovných pozícií a stáží. Ide už o deviaty ročník tohto podujatia.

Prácu ponúkajú IT- spoločnosti i Ozbrojené sily

Študenti a absolventi získajú na veľtrhu informácie o tom, kde si môžu nájsť prácu a rozvíjať tak svoje študijné zameranie. „Dnes je tu okolo 30 spoločností z rôznych odvetví od IT-sektora, až po Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Okrem toho je tu množstvo študentských spoločností, ktoré sa venujú práci s absolventmi,“ uviedol organizátor podujatia Adrián Harčár.

„Hľadáme absolventov, aj skúsených ľudí. Obsadzujeme hlavne technické pozície, pretože v okolí Košíc je veľa výrobných spoločností,“ priblížila Tatiana Kováčová z personálnej spoločnosti Manpower.

Ako ďalej Kováčová uviedla, pre uchádzačov si pripravili aj informácie o tom ako sa pripraviť na pohovor, ako správne napísať životopis a ako sa správať na samotnom pohovore.

Mladí ľudia podceňujú jazyky

„Najťažšie sa obsadzujú jazykové kombinácie, pretože v dnešnej dobe mladí ľudia podceňujú jazyky. Angličtina je v poriadku, ale ak k tomu treba nejaký iný jazyk nemčinu, taliančinu alebo španielčinu, tak v tomto smere je to trošku náročnejšie. Pokiaľ tí ľudia nevycestujú, tak ten anglický jazyk je na veľmi miernej úrovni,“ skonštatovala Kováčová.

Uplatnenie absolventov TUKE je podľa prorektora pre vzdelávanie Ervina Lumnitzera veľmi dobré. Pohybuje sa podľa jednotlivých fakúlt v rozmedzí od 90 až 95 %. „Sú dokonca fakulty, kde uplatnenie absolventov je tesne nad 96 %. Cieľom našej univerzity nie je zabezpečiť to, aby naši študenti získali zamestnanie, ale to aby to zamestnanie bolo adekvátne ich vzdelaniu, snahám a motivácii. Jednoducho, aby v ňom boli v budúcnosti spokojní,“ dodal.

Deň kariéry sa koná dnes, 12. apríla 2016 v priestoroch univerzitnej knižnice na ulici Boženy Němcovej 7 a potrvá do 15.00 hod.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie