Adam Stečák Hokej Šport

Detva prekvapivo víťazí v Košiciach, Sýkora s hetrikom, FOTO

V 11. kole Tipsport ligy privítali Košicania na domácom ľade mužsvo z Detvy, ktorá okupuje spodné priečky tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Detva prekvapivo víťazí v Košiciach, Sýkora s hetrikom, FOTO
21
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti HC 07 WPC Koliba Detva zvíťazili v piatkovom zápase 11. kola Tipsport Ligy na ľade HC Košice 4:1. Najväčšou mierou sa na úspechu hostí podieľal autor hetriku Ján Sýkora.

HC Košice – HC 07 WPC Koliba Detva 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 27. Haščák (Chovan) – 31. Sýkora (Zuzin, Šišovský), 31. Sýkora (z tr. strieľ.), 53. Sýkora (Zuzin), 57. Zuzin (Chovan, Šišovský). Rozhodovali: Valach, Juhász – Kis-Király (obaja Maď.), Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 3377 divákov

Zostavy:
HC Košice: Škorvánek – Koch, Slovák, Repe, Bučko, Cibák, Čížek, Růžička – Majdan, Chovan, Haščák – Klhůfek, Skokan, Bezúch – Rapáč, Bortňák, Milý – Vrábeľ, Suja, Jokeľ
HC Koliba Detva: Petrík – Andersons, Mart. Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Surový, Valent, Gapšar – Král, Podešva, Žilka – Čenka, Čacho, Török

V úvode zápasu sa hralo najmä v pásme hostí, ale tí niekoľkominútové obliehanie vlastnej bránky zvládli. Košičanov nepustili do výraznejšej šance a v 5. minúte sami pohrozili, no Valentova strela spomedzi kruhov nebola presná. Krátko nato mohol otvoriť skóre košický obranca Bučko, v nádejnej pozícii však neprekonal brankára Petríka. Domáci boli ešte bližšie ku gólu v 10. minúte, no Repeho strelu v presilovke zastavila pravá žrď. Aj hostia sa v prvej tretine viackrát dostali do sľubnej príležitosti a ideálnu možnosť otvoriť skóre mali po faule Kocha na Zuzina. Útočník Detvy však v trestnom strieľaní neprekonal Škorvánka.

Detvania hrali bez prehnaného rešpektu a v druhej tretine im to prinieslo zaslúženú odmenu. V 27. minúte síce išli domáci do vedenia 1:0, keď Chovanovu spätnú prihrávku ideálne zužitkoval Haščák, no o tri minúty sa zaskvel útočník hostí Sýkora.

Ten najskôr v 31. minúte využil presilovku, keď dorazil strelu Zuzina a o 25 sekúnd prekonal Škorvánka aj z trestného strieľania po faule Majdana na Valenta – 1:2. Hra v nasledujúcich momentoch ožila, pribudlo aj viacero ostrých zákrokov, no v druhej tretine sa už skóre nezmenilo.

Poistiť náskok hostí mohol v 44. minúte Čacho, v úniku dvoch proti jednému však neprestrelil Škorvánka. Košičania mali v tretej tretine problémy s defenzívou Detvy a hoci sa často dostali do útočného pásma, ich strelecké pokusy boli zväčša z nie príliš výhodných pozícií. Ako jednoducho sa dávajú góly ukázali hostia v 53. minúte. Sýkora v oslabení napádal rozohrávajúceho brankára Škorvánka, puk získal Zuzin, ktorého strelu tečoval práve Sýkora a spečatil hetrik – 1:3. Hostia mali hru pod kontrolou a Zuzin v 57. minúte zužitkoval únik za obranu domácich na ich štvrtý gól – 1:4.