Adam Stečák Hokej Šport

Piaty hrací deň MS mal na programe ako prvý zápas medzi Veľkou Britániou s Dánskom. Dáni protihráčom nič nedarovali a zvíťazili s vysokým rozdielom.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Dánsko sa s Veľkou Britániou nemaznalo
15
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti Dánska zničili v utorňajšom zápase A-skupiny MS v Košiciach Veľkú Britániu vysoko 9:0. „Vikingovia“ tak prvýkrát v histórii strelili v jednom stretnutí elitnej kategórie MS viac ako osem gólov. O svojom triumfe rozhodli už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0. V stretnutí sa blysol hetrikom Morten Poulsen. Dáni majú na konte päť bodov a figurujú na 4. mieste tabuľky, Británia je s tromi prehrami a skóre 1:20 posledná. Veľká Británia nastúpi už v stredu 15. mája o 16.15 h proti USA, Dáni si po voľnom dni zmerajú sily vo štvrtok o 20.15 h s Fínskom.

A-skupina (Košice):

Veľká Británia – Dánsko 0:9 (0:3, 0:5, 0:1)

Góly: 9. J. Jensen (Eller, M. Lauridsen), 10. Bau Hansen (Bödker, Regin), 13. Poulsen (Olesen), 22. Bruggisser (Bödker, Madsen), 24. Eller (Jensen Aabo, Regin), 25. Nick. Jensen (Eller, M. Lauridsen), 31. Nick. Jensen (Storm, Eller), 36. Poulsen (J. Jensen, Olesen), 52. Poulsen (Jakobsen). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Gouin (Kan.) – Goljak (Biel.), Kaderli (Švaj.), vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:1, 3463 divákov.

Zostavy:
V. Británia: Bowns (22. Whistle) – Richardson, Lee, D. Phillips, O'Connor, Mosey, Ehrhardt, Swindlehurst – J. Phillips, Davies, Lachowicz – Shields, Perlini, Farmer – Dowd, Hammond, Lake – Betteridge, Myers, Kirk
Dánsko: Dahm – M. Lauridsen, Aabo Jensen, Bruggisser, O. Lauridsen, O. Larsen, Nich. Jensen, Lassen – Storm, Eller, Nick. Jensen – Madsen, Regin, Bödker – Bau Hansen, J. Jensen, Meyer – Poulsen, Jakobsen, Olesen

Úvod zápasu veľa pekných momentov nepriniesol. Briti počas svojej presilovky ani poriadne nevystrelili na Dahma a v ďalšom priebehu nemal veľa práce ani Bowns. Zaujímavé momenty prišli až na konci prvej desaťminútovky. Na trestnú išli v krátkom slede J. Phillips a Swindlehurst a Dáni ich nedisciplinovanosť potrestali. Presilovku o dvoch hráčov využil na úvodný gól tečom zblízka J. Jensen a dohrávanú o jedného hráča Bau Hansen.

V 13. minúte zvýšil už na 3:0 Poulsen a o osude zápasu bolo viac-menej rozhodnuté. Navyše, keď kanonáda Dánov pokračovala aj v druhom dejstve. Už po 68 sekundách zvýšil na 4:0 Bruggisser a vyhnal Bownsa z bránky. Jeho nástupca Whistle však vydržal s čistým kontom len dve minúty a 11 sekúnd a do druhej prestávky inkasoval štyri góly. Postupne ho prekonali Eller, dvakrát Nick. Jensen a Poulsen. Dáni tak prvýkrát v histórii strelili v jednom zápase najvyššej kategórie MS osem gólov. V 52. minúte zvýšil už na 9:0 Poulsen a skompletizoval tak hetrik. Krátko na to dostali puk do bránky aj Briti, no gól neplatil pre vysokú hokejku.