Adam Stečák Hokej Šport

Prvý zápas v štvrtom hracom dni MS mal na programe zápas medzi USA a Fínskom. O víťazovi sa rohodlo až v predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Hviezdny výber USA zastavil rozbehnutých Fínov
19
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti USA zvíťazili v pondelňajšom šlágri košickej A-skupiny MS nad Fínskom 3:2 po predĺžení. O dvoch bodoch zámorského tímu rozhodol v 64. minúte Dylan Larkin. Fíni v zápase stiahli manko 0:2, napokon si však pripísali prvú prehru na MS.
Američania nastúpia na ďalší zápas v stredu 15. mája od 16.15 proti Veľkej Británii, Fíni budú hrať po dvoch dňoch voľna vo štvrtok od 20.15 s Dánskom.

A-skupina (Košice):

USA – Fínsko 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. Gaudreau (Eichel), 64. Larkin (Q. Hughes) – 20. Pesonen (Manninen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski). Rozhodovali: Romasko (Rus.), Hribik – Ondráček (obaja ČR), Lazarev (Rus.), vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7060 divákov.

Zostavy:
USA: Schneider – Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin – DeBrincat, Larkin, Kane – Gaudreau, Eichel, Kreider – Van Riemsdyk, J. Hughes, Keller – Ryan, Glendening, White
Fínsko: Vehviläinen – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Kuusela, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Ojamäki, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Lammikko, Sallinen

Tón zápasu udala už 1. minúta, v ktorej Skjei prestrelil Vehviläinena. Oba tímy hrali vo vysokom nasadení, v úvodnej tretine však boli nebezpečnejší Američania. V 11. minúte Gaudreau lišiacky nastrelil Vehviläinena z ostrého uhla a zvýšil na 2:0. Z podobnej pozície sa v 20. minúte trafil aj Pesonen – 2:1.

Aj druhá časť bola o obojstranne rýchlych akciách, ktorým však často chýbalo nebezpečné zakončenie. Aj na konci 2. tretiny skórovali Fíni, keď Ojamäki zblízka prestrelil Schneidera – 2:2. V tretej časti bola hra najmä o obojstrannom vyčkávaní na chybu súpera. Tie síce aj viackrát prišli, no napriek viacerým zaujímavým situáciám pred oboma bránkami gól nepadol. O víťazovi napokon rozhodlo predĺženie, v ktorom Vehviläinena prestrelil Larkin.