Adam Stečák Hokej Šport

V 51. kole Tipsport ligy privítali Košičania na domácom ľade hokejistov z Trenčína.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košičania pokrstili nové mantinely výhrou nad Trenčínom
31
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Góly: 3. Spilar (Petráš, Brophey), 5. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 29. Hričina (Galamboš, Pulli), 41. Haščák (Kafka, Derljuk) – 9. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 33. Sojčík (Radjenovic, Gula). Rozhodovali: Štefik, Németh – Vincze (obaja Maď.), Durmis, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4856 divákov.

HC Košice: Škorvánek – Slovák, Koch, McDowell, Dudáš, Pulli, Derluk, Šedivý – Sýkora, Suja, Kafka – Spilar, Brophey, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Hričina, Galamboš, Lušňák – Žitný

HK Dukla Trenčín: Hollý – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula, T. Bokroš – Radivojevič, Ölvecký, Mikula – Bartovič, Sádecký, Hecl – T. Varga, Radjenovic, Sojčík – Švec, Dlouhý, Hudec

Košičania nastúpili pred domácim publikom po 26 dňoch a v premiére nových mantinelov sa hral od úvodu svižný hokej. Domáci hráči dali hosťom v prvej tretine lekciu z efektivity.

„Vojaci“ ju síce na strely vyhrali 21:7, na góly však prehrali 1:2. V 3. minúte síce brankár hostí Hollý stlmil strelu Spilara, puk však prešiel za bránkovú čiaru – 1:0. V 5. minúte zvýšil na 2:0 Haščák, keď presne namieril spomedzi kruhov. Hostia sa snažili držať hru v útočnom pásme, napriek početnej streľbe si vážnejšiu šancu vytvorili až v 8. minúte. Ölvecký však zblízka neprekonal Škorvánka a košický brankár sa stihol včas presunúť aj v 9. minúte, keď v oslabení zmaril veľkú šancu Sojčíka. Dukla však presilovku predsa len využila, do ľavého horného rohu košickej bránky trafil Radivojevič – 2:1. Vyrovnať mohol Varga v 15. minúte, na hranici bránkoviska však usmernil puk iba do brankára.

V 23. minúte síce Hričina ešte nevyužil prihrávku Galamboša, no táto dvojica si všetko vynahradila o šesť minút. V úniku dvoch proti jednému Galamboš dômyselne vystrelil do pravého betónu trenčianskeho brankára, od ktorého sa puk odrazil k Hričinovi a ten v oslabení upravil na 3:1. Hostia v 34. minúte opäť znížili na rozdiel jediného gólu, keď Sojčík uplatnil dôraz pred bránkoviskom domácich. Svižný hokej pokračoval aj naďalej, blízko ku gólu bol Suja, ale skóre sa už v druhej časti nezmenilo

„Oceliari“ začali tretiu časť s takmer dvojminútovou presilovkou o dvoch hráčov, v ktorej Haščák zvýšil na 4:2. V pokračujúcej početnej výhode síce Košičania neskórovali, no dvojgólový náskok dodal pokoj na ich hokejky a pre hostí bol čoraz väčší problém dostať sa do gólovej príležitosti. Oba tímy mohli v tretej časti zmeniť skóre aj v presilovkách, brankári však predviedli viacero efektných zákrokov a ďalší gól už nepustili. Trenčania v závere skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale bez gólového efektu.