Adam Stečák Hokej Šport

V 14. kole Tipsport ligy sa stretli ľadové medvede z Miškovca v Steel aréne s Košicami. Domáci to proti Miškovcu nemali jednoduché.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košičanov vo vyrovnanom zápase potrápili ľadové medvede z Miškovca
39
Zdroj: Adam Stečák

HC Košice – DVTK Jegesmedvék Miškovec 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 15. Nagy (Pulli, Brophey), 58. Suja (Pulli, Kafka), 60. Šoltés (Pretnar), 60. Kafka (Nagy) – 14. Vincze (Ritó), 58. Vas (Pance). Rozhodovali: Baluška, Müllner – Orolin, Smrek, vylúčení: 4:4, navyše Dudáš (Košice) 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostavy:

HC Košice: Škorvánek – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Šedivý, Dudáš, Lenďák – Spilar, Brophey, Nagy – Netík, Suja, Kafka – Hričina, Galamboš, Šoltés – Klíma, Krajňák, Žitný – Petráš

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Duschek – Slovák, Crawford, Szirányi, Láda, Rusk, Milam – Magosi, Galanisz, Miskolczi – Pance, Vas, Kulmala – Somogyi, Loiseau, Harrison – Ritó, Hajós, Vincze

Úvod zápasu divákov príliš nenadchol a hoci hráčom nechýbalo nasadenie, zaujímavých situácií bolo minimum. Skóre sa prvýkrát menilo v 14. minúte. Pod tlakom rozohrávajúci Čížek poslal puk pred vlastnú bránku, získal ho Vincze a zblízka prekonal Škorvánka – 0:1. Na vyrovnanie sa však dlho nečakalo. Už o 36 sekúnd zobral zodpovednosť na seba košický kapitán Nagy, ktorý strelou spomedzi kruhou vymietol ľavý horný roh Duschekovej bránky – 1:1.

Druhá tretina priniesla väčšiu aktivitu Košičanov, ktorí sa často dostali do útočného pásma. Ich ofenzívnej aktivite však chýbal moment prekvapenia a pozorne brániaci hráči Miškovca si aj zásluhou rozchytaného brankára Duscheka dokázali poradiť. V 32. minúte bol vo vyloženej šanci faulovaný domáci Hričina, Netík však z nariadeného trestného strieľania trafil iba hornú žŕdku. Domácich mohol krátko na to poslať do vedenia Nagy, jeho strelu však zmaril Duschek efektným zákrokom lapačkou.

Aj v tretej časti narážali snahy domácich o získanie náskoku na pozornú defenzívnu hru Miškovca. Košičania sa do šancí dostávali najmä v presilovkách. V 48. minúte Duschek zmaril tvrdú strelu Dudáša, na opačnej strane mohol skórovať Harrison, ale v nádejnej pozícii netrafil bránku.

Hostia mali v 56. minúte presilovku, ktorú síce nevyužili, ale po nej Vas po chybe domácich strelou spomedzi kruhov prestrelil Škorvánka – 1:2. Košičania skúsili od 58. minúty hru so šiestimi hráčmi, ktorú bleskovo využil Suja, ktorý tečoval Pulliho strelu – 2:2. Infarktový záver vyvrcholil 32 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď Šoltés strelou bez prípravy prestrelil Duscheka – 3:2. Pri následnej hre hostí bez brankára pridal štvrtý gól domácich Kafka – 4:2