Adam Stečák Hokej Šport

Hokejisti HC Košice vyhrali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport Ligy nad HK Orange 20 hladko 6:1 a poskočili tak na prvé miesto v lige.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Košice vo vloženom zápase porazili na domácom ľade Slovenskú 20
49
Zdroj: Adam Stečák

V štyroch dueloch zatiaľ nestratili ani bod, dvadsiatka naopak v šiestich ani jeden nezískala.

HC Košice – HK Orange 20 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Góly: 13. Hričina (Pretnar, Spilar), 14. Žitný (Klíma, Krajňák), 20. Haščák (Šoltés), 25. Netík (Kafka, Pretnar), 30. Dudáš (Klíma, Lenďák), 51. Klíma – 16. Brincko (Švec, Kollár). Rozhodovali: Korba, Orolin – Bogdaň, Gajan, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 2519 divákov.

HC Košice: Habal – Pretnar, Dudáš, Čížek, Koch, McDowell, Pulli, Lenďák – Netík, Brophey, Kafka – Spilar, Suja, Hričina – Haščák, Galamboš, Šoltés – Žitný, Krajňák, Klíma

HK Orange 20: Pavličko (25. Kostelný) – Brincko, Švec, Maňák, Golián, Boldižár, Kupec, Romaňák, Nahálka – Urbánek, Kollár, Fafrák – Džugan, Köver, Juščák – L. Lunter, Giertl, Havrila – Záhradník, Čenka, R. Svitana

Domáci nastúpili bez kapitána Ladislava Nagya, hostia mali za sebou stredajší zápas v Miškovci, no na ich hre v úvode to nebolo poznať. Mladíci v úvodnej desaťminútovke výsledkovo držali krok s Košicami, domáci hráči však postupne prevzali inicatívu.

Obliehanie bránky hostí v 13. minúte zakončil Hričina a krátko na to využil hrubú chybu hostí Žitný, ktorý si vychutnal brankára Pavlička – 2:0. Mladíci sa v 16. minúte počas presilovky usadili v útočnom pásme a zakrytý výhľad brankára Habala využil Brincko – 2:1. Skóre prvej tretiny uzavrel Haščák, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Pavlička – 3:1.

Košičania mali hru pod kontrolou a v 24. minúte zvýšil na 4:1 Netík, keď tvrdou strelou využil presilovku.

Oba tímy si v druhej časti viackrát vyskúšali presilovky a oslabenia, gól však padol iba jeden.

Dudáš v 30. minúte strelou od modrej čiary upravil na 5:1. Tempo hry v tretej časti opadlo a najmä jej prvá polovica priniesla vlažný hokej. V 51. minúte hrali hostia presilovku, v nej však nechali uniknúť Klímu, ktorý prestrelil Kostelného – 6:1. Košičania následne viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme, Kostelný musel byť v strehu najmä počas oslabení, ale ďalší gól už neinkasoval.