Adam Stečák Hokej Šport

Desiaty hrací deň MS mal na programe prvý zápas medzi Nemeckom a USA. Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas, no od druhej tretiny mali navrch hráči USA.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Víťazstvo USA nad Nemeckom vzalo Slovensku šancu na postup do štvrťfinále
17
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti USA zvíťazili v zápase A-skupiny MS nad Nemeckom 3:1. Američania si víťazstvom zabezpečili postup do štvrťfinále a skompletizovali postupujúcu štvoricu z košickej vetvy MS. Tento výsledok zároveň znamená, že medzi osmičkou najlepších budú šiestykrát po sebe chýbať slovenskí hokejisti.

Američania o svojom víťazstve rozhodli dvomi gólmi v tretej tretine. Jedným z hlavných rozhodcov duelu bol Slovák Peter Stano. Nemci sa s košickou A-skupinou rozlúčia utorňajším zápasom s Fínskom (od 12.15), Američanov čaká v rovnaký deň od 20.15 zámorské derby s Kanadou.

A-skupina (Košice):

Nemecko – USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Tiffels (Draisaitl) – 14. Van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. Larkin (Van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (Kane, Suter). Rozhodovali: Stano (SR), Öhlund (Švéd.) – Sormunen (Fín.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostavy:
Nemecko: Niederberger – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul, J. Müller – Tiffels, Draisaitl, Kahun – Ehliz, Hager, Mauer – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Bergmann, Noebels, Loibl
USA: Schneider – Martinez, Suter, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin – Kreider, Eichel, J. Hughes – Kane, Larkin, DeBrincat – Keller, White, Van Riemsdyk – Ryan, Glendening, Vatrano

Zápas medzi USA a Nemeckom sledovalo v Steel Aréne 6293 divákov.

Zápas sa začal viacerými príležitosťami na oboch stranách. Do vedenia však išli na radosť početnej skupiny slovenských fanúšikov Nemci, keď Tiffels zblízka prestrelil Schneidera – 1:0. Už o necelé dve minúty však z typickej pozície presadil Van Riemsdyk, ktorý tečoval strelu Kellera – 1:1.

V druhej časti gól nepadol, keďže Eichel, Kane či Michaelis svoje nádejné šance nepremenili. Američanov nasmeroval do štvrťfinále Larkin, ktorý v 51. minúte využil prihrávku Van Riemsdyka. Víťazstvo zámorského tímu potvrdil v 57. minúte Eichel, ktorý strelou bez prípravy využil presilovku.