Lenka Fedorová Správy Samospráva

Garáže na Ťahanovciach: Starostu zaujíma názor obyvateľov

Nový garážovo-parkovací objekt na Ťahanovciach? Čoskoro možno realita, vyjadriť sa musia samotní obyvatelia.

Ilustračný obrázok k článku Garáže na Ťahanovciach: Starostu zaujíma názor obyvateľov
Zdroj: TASR

Téma parkovania otriasla za ostatné mesiace Košicami viac než dosť. Na Sídlisku Ťahanovce sa však rozhodli ísť vlastnou cestou a do plánovaného projektu zapojiť podstatnou mierou aj svojich obyvateľov.

Nové parkovacie miesta

Starosta sídliska vydal na jeho webovom sídle informáciu o plánovanej výstavbe garážovo – parkovacieho objektu na Sofijskej ulici. Investorom má byť firma Sell Slovakia, s.r.o.

  • Garážovo – parkovací objekt má byť dvojpodlažný. Na I. nadzemnom podlaží má byť 60 garážových boxov a na II. nadzemnom podlaží – streche – 50 parkovacích miest s doplnkovými plochami parkovej zelene.

Vjazdy do troch modulov garážových boxov majú byť riešené z dolnej úrovne Sofijskej ulice pred bytovými domami Sofijská 10, 11 a 12. Vjazd na plochu strechy s parkovacími miestami má byť riešený centrálne z hornej úrovne Sofijskej ulice pred bytovým domom Sofijská 21.

Garážovo – parkovací objekt má byť situovaný v severnej časti plochy vytvorenej bytovými domami Sofijská 5 – 27. Pozemok pre tento investičný zámer je v súčasnosti nezastavaný a je zatrávnený.

Čo na to obyvatelia?

Podľa starostu Betuša, tak chce mestská časť pre potreby vydania záväzného stanoviska pre investora poznať názor čo možno najväčšieho počtu obyvateľov Sofijskej, ale aj Juhoslovanskej u­lice.

Obyvateľov daných ulíc tak vyzýva, aby k plánovanému investičnému zámeru vyjadrili svoj názor a súhlas či nesúhlas. Urobiť tak môžu na e-mailovej adrese mestskej časti, tak isto je možné svoje stanovisko doručiť v písomnej forme do schránky umiestnenej pri vstupe do budovy miestneho úradu alebo poslať poštou na adresu Miestneho úrad.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM