Lukáš Zavacký Basketbal

Good Angels cez play-off posilňuje: Do tímu pribudla Američanka

Káder Good Angels Košice sa rozšíril o nové meno. Tím posilnila Američanka, ktorá sa predstaví už v najbližších zápasoch.

Ilustračný obrázok k článku Good Angels cez play-off posilňuje: Do tímu pribudla Američanka
Zdroj: TASR

Vedenie dvanásťnásobného slovenského majstra sa rozhodlo angažovať americkú krídelníčku Brittany Hrynkovú. Tá by mala nastúpiť už na semifinálové duely proti Šamorínu.

„Má za sebou úspešnú sezónu v Izraeli a pre nás je to v prvom rade poistka do rotácie. Určite to nie je hráčka, ktorá by bola svetových kvalít, ale má za sebou pár zápasov vo WNBA. Je výbornou strelkyňou z dlhších vzdialeností, takže verím, že sa dokáže rýchlo adaptovať a bude pre nás prínosom,“ uviedol pre internetovú stránku košického klubu generálny manažér, Daniel Jendrichovský.

Príchod Hrynkovej je reakciou klubu na nedávne odchody Američaniek Langhorneovej a Johnsonovej i na absencie zranených Žirkovej a Kissovej.

D. Jendrichovský reagoval aj na ďalší program Good Angels v predposlednej časti play-off. „Myslím si, že Šamorín bude klásť určite väčší odpor ako v prvom kole Banská Bystrica. Má bývalé aj aktuálne reprezentantky Slovenska a taktiež dve Američanky. Nie je to však súper, ktorý by nás mal poraziť v nejakom zápase, ale určite nás to lepšie pripraví na finálovú sériu.“

Môže vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie