Marek Šebeňa Hokej

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Miroslav Hlinka (Bauer) - 18. Jenčík, 22. Kledrowetz, 34. Dravecký (Rudolf Huna, Juraj Faith), 60. Húževka Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Brath, Horínek, 3130 divákov

Banská Bystrica: Petrík – Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena – Surový, Bulík, Pardavý – Paľov, Miroslav Hlinka, Drotár – Dian, Sabol, Jánoš – V. Országh, Češík, Tonkovič Košice: J. Hudáček – P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl – Höglund, Húževka, P. Bartoš – Rudolf Huna, Juraj Faith, Dravecký – Šimurda, Juraj Sýkora, Jenčík

Banskobystričania sa v úvodných minútach prvej tretiny museli brániť tlaku Košíc. Brankár Petrík zasahoval pri obliehaní bránky Šimurdom a Jenčíkom. Z prvej vážnejšej šance však domáci strelili úvodný gól, keď Hlinka spoza bránky prišiel k ľavej žrdi a zasunul puk za Hudáčka. Košičania však nepoľavili vo svojej aktivite, Bartošov únik v 13. min ešte neskončil gólom, no v 18. min po Drotárovej strate puku sa presadil Jenčík bekhendovou strelou z pravej strany. V 19. min však mohli ísť domáci opäť do vedenia. Surový však pred Hudáčkom neuspel ani na dvakrát. Druhá tretina vyšla lepšie hosťom, keď opäť ťažili z Drotárovej straty puku. Kledrowetz si nakorčuľoval pred bránku a prestrelil Petríka. Potom spálil veľkú príležitosť hosťujúci Tabaček a dobrú možnosť mal aj jeho spoluhráč Jenčík. Na opačnej strane mohol vyrovnať Bulík. V 32. min mieril banskobystrický obranca Vantroba od modrej čiare do žŕďky, Hudáček nekapituloval. Červené svetlo však blikalo na opačnej strane. Prihrávku Hunu spoza bránky využil pred Petríkom z bezprostrednej blízkosti Dravecký a zvýšil na 3:1 pre hostí. V tretej tretine dominovali domáci hokejisti. Bol to už iný tím z Banskej Bystrice, pri ktorom však nestálo šťastie. Po strele Frühaufa nebol podľa videorozhodcu puk za bránkovou čiarou. V 43. min Surový v oslabení strelil len do hornej žŕdky. O necelých päť minút neskôr ho napodobnil Pardavý, ktorý opečiatkoval pravú konštrukciu a následne sa nová akvizícia „baranov“ Surový nepresadil z dorážky. Domáci potom premrhali takmer minútovú presilovku piatich proti trom. Naopak, následná početná výhoda Košíc o jedného hráča bola pre banskobystrického brankára Petríka náročnou. Domáci v závere dvakrát odolali pri power-play, ale nedokázali vyrovnať. Naopak, vzápätí dostali gól do prázdnej bránky od Húževku.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme nadviazať na dobrý domáci výkon so Skalicou a dostať súpera pod tlak. Košice nám ukázali, ako sa má hrať a zatlačili nás. Hoci sme dali gól, prvá tretina nebola z našej strany dobrá. V druhej časti hry sme mali niekoľko šancí a aj viac striel, ale súper dal dva góly a potom sme už nedokázali znížiť. V poslednej tretine sme mali aj smolu, niekoľkokrát sme nastrelili konštrukciu bránky. Pokiaľ nebudeme využívať čisté šance, nemôžeme doma vyhrať.“ Anton Tomko (tréner Košíc): „Netajím sa, že sme sem prišli bodovať. Podarilo sa nám to na sto percent. Sme spokojní s troma bodmi. Prvá tretina bola v našej réžii, podali sme taktický, disciplinovaný a trpezlivý výkon. V druhej tretine sme mali na to, aby sme eliminovali silu Banskej Bystrice. Dali sme v tejto časti dva góly a to rozhodlo o celom zápase.“