Webnoviny - Rôzne

Horelo v košickej nemocnici, aj dom v Bajanoch

Polícia vyšetruje príčiny požiaru zo stredajšieho večera v košickej univerzitnej nemocnici na spojovacej chodbe v budove na Triede SNP.

(WEBNOVINY) – „Príčinu požiaru určí dnes zisťovateľ a polícia. Nemožno totiž vylúčiť ani podozrenie z úmyselného zapálenia, “ povedal dnes dôstojník košického operačného strediska hasičov Juraj Machan. Doložil, že horeli škatule, drevené skrinky, plasty. Hasiči pre silné zadymenie zasahovali v dýchacích prístrojoch a museli evakuovať okolo tridsať ľudí.

Na mieste zasahovali štyri jednotky – 15 hasičov, tri cisterny a auto s rebríkom. Vzniknutá škoda sa odhaduje na 15 000 eur a hasiči uchránili hodnoty za približne 25 000 eur.

Hovorkyňa nemocnice Jaroslava Oravcová uviedla, že horela skladová miestnosť vedľa spojovacej chodby medzi poliklinickou časťou a lôžkovým monoblokom. Pri požiari nedošlo k zraneniu ani k bezprostrednému ohrozeniu žiadnych osôb.

Rušnú noc mali hasiči z Michaloviec a Veľkých Kapušian. V noci po jednej im nahlásili požiar rodinného domu v obci Bajany. Ako informoval operačný dôstojník michalovských hasičov Peter Šimon, dve jednotky do piatej ráno likvidovali požiar strechy a podkrovia, ktoré majiteľ len nedávno rekonštruoval. Pri požiari sa nik nezranil. Oheň spôsobil predbežnú škodu za 3 000 eur, hasiči uchránili hodnoty za 30 000 eur. Pravdepodobnou príčinou bola elektrina, no spresní to dnes zisťovateľ požiarov.

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie